David Hampl
14 dubna, 2022
, ,

Čištění filtrů u digestoře může být velmi náročnou činností, pokud zjistíte, že jsou plné tuku. Díky naší metodě se špinavého filtru můžete velmi jednoduše zbavit. V každé kuchyni najdete digestoř, která do sebe vtáhne nevábné vůně ze smažení nebo jiných úprav při vaření. Jinak byste v kuchyni nemohli dýchat, z výparů byste možná ani neviděli.

https://www.siwawkuchni.pl/

Filtry pohlcují pachy a vodní páry

Filtry můžete vyčistit docela rychle, a to pomocí jednoduché metody. Digestoř je velmi často pokrytá mastnotou a dalších nečistotami, které na ní mohou zůstat i několik měsíců. Pravidelné čištění je podmínkou k tomu, aby digestoř správně odsávala. V kuchyni se vám pak bude lépe dýchat a také vodní výpary budou minulostí. Mastnotu nebo prach můžete odstranit velmi snadno.

https://www.siwawkuchni.pl/

Filtr je potřeba pravidelně kontrolovat. Na některé z nich už nebude stačit jen čištění, ale budete muset koupit nové. Nejodolnější jsou kovové filtry, které jsou také velmi snadné na čištění. Po několika týdnech se ale jako ostatní mohou zdát čisté, když se však podíváte zblízka, nečistoty uvidíte. Jak si připravit filtry z digestoře k dokonalému čištění?

https://www.siwawkuchni.pl/

Pomůže jedlá soda, velký pomocník v domácnosti

Nejdříve vytáhněte filtr z digestoře a položte ho na plech. Posypte ho jednou lžící jedlé sody, přelijte převařenou vodou z konvice a dejte ho tak, aby byl zcela ponořený v roztoku. Ten nechte působit 15 mnut a poté na filtr nalijte Coca Colu a hrstku jedlé sody. Nechte dalších 15 minut působit a poté propláchněte pod čistou tekoucí vodou. Filtr bude čistý a udělali jste pro to tak málo!

https://www.siwawkuchni.pl/

Na velmi znečištěný filtr ale budete muset vzít také silnější prostředek. Ve velkém hrnci ho můžete vyvařit společně s práškem do pečiva. Až bude voda vřít, vypněte oheň a prášek nechte působit.

https://www.siwawkuchni.pl/

Dokonale odstraní i starší nečistoty a mastnotu. Špinavou vodu, kterou budete mít z čištění, ale nelijte do dřezu, protože se mohou ucpat trubky. Vylijte ji do lahví, které pak zlikvidujete ekologicky.

https://www.siwawkuchni.pl/

Zdroj: siwawkuchni.pl

Sdílejte článek