Jak se zbavit vodního kamene pomocí papírových utěrek?

Jestli neustále bojujete s vodním kamenem, může to zdát jako práce, kterou vůbec nevidíte. Denně totiž používáte sprchu, umyvadlo a samozřejmě také dřez v kuchyni. Jestliže přemýšlíte nad tím, jaké prostředky používat k tomu, aby se baterie leskly, můžete vám poradit kuchyňské utěrky. Jsou to levné metody, které můžete využít i dnes!

Vodní kámen nesnáší každá hospodyňka

Vodní kámen patří mezi problémy, které najdete v každé domácnosti. Je to dlouhodobý problém, který ale můžete snadno vyřešit. Jak dospět k tomu, že se vaše koupelna nebo kuchyň budou lesknout a budete se pokaždé na úklid těšit s tím, že se znovu budete kochat krásnou koupelnou? Největším důvodem vzniku vodního kamene je tvrdá voda. Je to sice pouze kosmetická vada, pravdou ale je, že není vhodné se takto prezentovat před ostatními.

Proto je nutné udržovat vodní baterie v čistotě. Díky tomu se budete nejen vy sama cítit dobře, že jste uklidila koupelnu dokonale, ale také lidé, co přijdou na návštěvu, budou možná překvapeni tím, jak dokonalé vyčištěné baterie jsou. Plak na baterii ale nemusí být tak neškodný, jak se může na první pohled zdát. Jak se tedy vodního kamene zbavit během několika minut?

Čtěte také: Jak uvařit dokonalé knedlíky, které nebudou rozvařené?

Včasnou prevencí můžete dosáhnout skvělých výsledků

Nejlepším řešením, jak zamezit vodnímu kameni, je včasná prevence. Po každém použití kohoutku je tedy vhodné ho utřít běžnou kuchyňskou utěrkou, aby se na něm vodní kámen neusazoval. Je ale nutné naučit všechny členy rodiny, jak se o koupelny starat. Není možné po každém členovi chodit a utírat po něm kohoutky. Jestliže nemáte možnost je toto naučit, můžete si pomoci jednoduchou metodou.

https://xitrosti.com/

Vezměte si skleněnou misku a nalijte do ní trochu octa. Můžete si vzít i jablečný ocet. Do ruky si pak vezměte zubní kartáček, namočte ho do octa a naneste na kohoutek, který máte pokrytý vodním kamenem. Nešetřete octem, protože má skvělé účinky, a to nejen dezinfekční.

https://xitrosti.com/

Papírové utěrky pak budou velkým pomocníkem. Navlhčete je v octu a obalte jimi kohoutky. Namačkejte utěrky hlavně do míst, které jsou složitěji dostupné. Takto přikryté kohoutky nechte pod utěrkami sedm minut, během kterých se vodní kámen rozpustí.

https://xitrosti.com/

Klidně můžete utěrky nechat na bateriích o něco déle, bude záležet na tom, jak silný je vodní kámen. Spáry nebo těžko dostupná místa pak můžete vykartáčovat.

https://xitrosti.com/

Zdroj: xitrosti.com