Jak sedíte? Pozice o vás prozradí víc, než sami tušíte!

Na gauči, u televize nebo na kancelářské židli u počítače? Jakou pozici právě zaujímáte při sezení odpovídá na otázku, jací jste nebo jak se momentálně cítíte. Posez zrcadlí zdravotní stav, o to více, když lidé v posledních letech trpí na bolesti zad, protože sedí takřka po celý den v práci a posléze doma. Jaká pozice prozrazuje agresivitu, nejistotu nebo plachost? Podívejte se do přehledu pozic a budete vědět hned, zda šéfa žádat o zvýšení platu nebo raději vyčkat na další den!

https://idiva.gr/

Vzpřímený postoj vůči zborcenému

Správného držení těla si každý všimne, vzpřímený postoj značí sebedůvěru. Už z toho důvodu je dobré posilovat zádové a bederní svaly, aby tělo vypadalo zdravě a důstojně. Kromě toho existuje řada pozic, které vysílají signály o povaze nebo o momentálním rozpoložení. Očividné je například zkřížení rukou při naštvání nebo při hádce. Jaké další postoje existují a co značí?

https://idiva.gr/

1.    Dřep se zkříženýma nohama

https://idiva.gr/

Co vás napadá při pohledu na někoho, kdo sedí na zemi se zkříženýma nohama? Ano, bezstarostnost! Kromě toho je dotyčný otevřený k různým názorům, nápadům a je flexibilní vůči emocím. V některých kulturách se v této pozici pije čaj, večeří nebo přijímají hosté, pro které je čest být u tabule. Kromě toho je tato poloha také jogínská a meditační, proto je oblíbená u lidí s otevřenou myslí.

Čtěte také: Co se stane s tělem, pokud začnete konzumovat slaninu a sádlo, které zcela běžně používaly i naše babičky?

2.    Rovné držení těla

https://idiva.gr/

Rovná záda a správné držení těla poukazuje na sebevědomí dané osoby. Kromě toho ten postoj odkazuje na spolehlivost a otevřenost k útěše. K takovém člověku se lidé obrací a jsou ochotni za ním jít. Obdobně je dobré mít šéfa, který se tímto postojem vyznačuje, protože za takovým člověkem můžete kdykoli zajít a sdílet s ním své starosti.

3.    Našikmo s rukama opřenýma o zem

https://idiva.gr/

Když si někdo takto sedne, rád se baví okolím a pozoruje. Je všímavým sledujícím okolního dění, neunikne mu žádný detail. Dotyčný nebere na lehkou váhu myšlenky ostatních, k tomu je vnímavý i k pocitům blízkých. Je to současně odpočinková pozice, často tak lidé sedí na pláži nebo u bazénu, kde pozorují okolní dění.

4.    Posez s překříženými kotníky

https://idiva.gr/

Tomuto postoji se říká královský, protože z něj vyzařuje vytříbenost a elegance. Tím spíše, když někdo takto sedí a drží v ruce šálek čaje. Z takové osoby vyzařuje klid, nadhled a nadstranickost. Nesedává tímto způsobem také britská královna? Posuďte sami na fotografiích, každopádně se jedná o majestátní pozici, která je doporučována i společenským protokolem.

5.    S pažemi na opěradlech

https://idiva.gr/

Ruce zatnuté, prsty se chytají opěradla nebo čalounění, jen v takové pozici se někteří cítí bezpečně. Tento zranitelný postoj naznačuje velkou citlivost a dotyčný si uvědomuje svoje nesnáze i řešení vůči svému okolí. Jak reagovat, když někdo takto sedí? Pozor, může mít z něčeho veliký strach a je nutné k němu přistupovat obezřetně.

6.    Překřížené paže

https://idiva.gr/

Jeden z nejčitelnějších postojů, který značí sílu a obranu svých myšlenek, ale také dosti velké sebevědomí. Dotyčný vlastně chrání sebe, své tělo i nápady před ostatními a zbytkem světa. Tato pozice není nejvhodnější pro vyjednávání, může značit také naštvání nebo neochotu diskutovat v určité věci. Někteří lidé mohou mít z lidí, kteří se takto staví strach, protože nepřijímají jiné názory než svoje vlastní.

7.    Ležérní posed stranou s rukou opřenou za zády

https://idiva.gr/

Takto si ležérně sedají především ženy, pozice může být znakem elegance a vytříbenosti, do jisté míry také starostlivosti. Vyjadřuje se tímto postojem současně ochota k flirtu nebo náklonnost, protože připomíná posezení na pikniku v trávě nebo na mořském pobřeží.

8.    Ruce mezi stehny

https://idiva.gr/

Co značí, když si někdo sedne na židli a dá si ruce mezi stehna? Rozhodně je to známka stydlivosti nebo nejistoty. Při tomto postoji se zračí v dotyčném pokora. Někteří lidé současně při takovém sedu meditují a utřibují si myšlenky, což by měl v každodenním životě udělat úplně každý.

9.    Na kolenou

https://idiva.gr/

Na sezení na kolenou potřebujete dostatek síly. Tento postoj znamená také sebevědomí, odráží se v něm vůdcovská síla. Šéf, který takto sedává, umí dobře a efektivně řešit problémy i chod firmy. Tato pozice je oblíbená též u sportovců nebo lidí, kteří se potřebují koncentrovat na veliký úkol nebo fyzický výkon.

10. Posezení na středu

https://idiva.gr/

Kdo usedá na střed gauče v obýváku, ale také doprostřed lavičky v parku? Těmto lidem nechybí odvaha, k tomu mají přátelskou a mírumilovnou povahu. Možná sedí na středu, aby mohli mít z obou stran své nové přátele. Nepřisednete? Seznámit s novými přáteli se může úplně každý, stačí mít otevřenou mysl.

11. Zkřížené nohy a rozhozené ruce

https://idiva.gr/

Rozhozené ruce jako známka chaosu, právě naopak! Tento postoj je typický pro člověka, který miluje řád a organizaci, k tomu zachovává klid v krizových situacích. Na tohoto šéfa se může každý klidně obrátit se svými problémy, protože jej jen tak neodbyde.

12. Ruce zkřížené na stehnech

https://idiva.gr/

Nohy vedle sebe a ruce způsobně složené na stehnech? Z takového člověka vyzařuje klid a zdvořilost, ochota pomoci. Tento postoj značí introvertnější povahu, ale to ještě neznamená, že dotyčný není milý při konverzaci nebo dobrý přítel, který podá vždy pomocnou ruku. Lidé, kteří tuto polohu preferují, se často zabývají složitými sociálními otázkami nebo pracují ve zdravotnictví.

13. Ruce spojené prsty a položené na stehnech

https://idiva.gr/

S takovým člověkem cloumají emoce a vášně, byť se to na první pohled nezdá. K tomu je dotyčný velmi vřelý, přátelský a vtipný. Bývá středobodem zábavy ve společnosti, kterou rád baví a rozesmává. Kdo by nechtěl mít v partě takového kamaráda? Zřejmě úplně každý!

Zdroj: idiva.gr