David Hampl
20 srpna, 2022
, ,

Jak si nabrousit nůž bez brusného papíru? Možná je to otázka, na kterou by vás zajímala odpověď. V mnoha domácnostech najdete nože, které se používají denně. Nabrousit si je můžete nechat ve specializovaných obchodech, ale mnohem lepší bude využívat domácí suroviny a metody, díky kterým si ušetříte čas, ale také peníze za broušení. Ukážeme vám, co všechno můžete v domácnosti k nabroušení použít.

Broušení nemusí trvat dlouho

Jaké triky můžete v domácnosti použít, abyste si nabrousili nože sami a hlavně rychle? Je to velmi jednoduché. Během let lidé nasbírali spoustu tipů, o které se podělíme. Nůž si můžete nabrousit o jiný nůž. Je to metoda, která je skutečně účinná. K nabroušení si vezměte nůž se stejně dlouhou čepelí, ostrými pohyby posouvejte jednu po druhé a za pár vteřin máte hotovo.

S noži se pak bude mnohem lépe pracovat. Jestliže chcete mít nůž co nejostřejší, bruste alespoň minutu. Na krátké nože můžete použít například podšálek. Talířek dejte dnem vzhůru, položte si pod něj raději ručník nebo osušku. Nuž bruste na hrubé straně dna. Podšálek ale můžete nahradit sklenicí nebo porcelánovou miskou, která bude mít hrubší dno.

https://xitrosti.com/

Zkuste k nabroušení použít cihlu

Máte dům a kolem něj zahradu? Možná na ni najdete kousek kamene nebo cihly, který se bude hodit na broušení nožů. Je to oblíbená metoda těch, kteří jsou přes léto často venku a grilují s přáteli. Malý kousek cihly postačí k tomu, abyste znovu měli nože ostré. Ostří nože se položí na plochou stranu cihly. Nůž držte pod úhlem 25 stupňů a přejíždějte rychlými pohyby po cihle.

K nabroušení ale můžete použít například nůžky, které budou plnit podobnou funkci jako jiný nůž. Jedině tak budete mít nože ostré a věřte tomu nebo ne, s ostrým nožem je menší pravděpodobnost, že se říznete. Pokud máte doma nožů více, vyplatí se tyto metody znát.

Zdroj: xitrosti.com

Sdílejte článek