Jak si snadno vypěstovat okurky?

Chuť okurek je určitě každému známá. Mají skvělou vůni, ale bohužel v zimě je této zeleniny nedostatek. My vám ale poradíme, jak si okurky vypěstovat u vás doma a to pomocí jednoduchých metod, které zvládne každý. Vlastní okurky můžete mít na parapetu a k dispozici kdykoli.

https://www.siwawkuchni.pl/

Na co je dobré se zaměřit?

Ještě před samotným vysazením okurku je dobré se zaměřit na to, jakou odrůdu budete kupovat. Investice do kvalitní odrůdy se určitě vyplatí, protože se pak budete moci těšit z plodů delší dobu a budou kvalitnější. Jako vhodné se pak jeví odrůdy Gracius Gladki F1 nebo Dar. Vybírejte takové, které budou mít plody velké maximálně 10 centimetrů

https://www.siwawkuchni.pl/

K tomu budete potřebovat květináče o objemu 1-2 litry na každou rostlinu. Čím větší květináče nebo nádoba, tím více v ní můžete mít rostlin. Květináče pak nikdy nenechávejte u topení, protože rostlina může rychle vyschnout. Co se zeminy týče, můžete použít univerzální na zeleninu. Pozor si dávejte při zavlažování okurek, protože vody mnoho nepotřebují. Vždy sáhněte do zeminy, jestli je suchá.

https://www.siwawkuchni.pl/

Okurky budou potřebovat dostatek světla

Protože okurky budete pěstovat v zimě, budete se muset postarat o dostatek světla. Slunce je bohužel velmi málo, koupí lampy ale můžete tvorbu květů vylepšit. 6-8 hodin by pro dobrý růst mělo stačit. Okurky budou potřebovat také hnojivo. To si můžete koupit v obchodech nebo si vyrobit vlastní, například z kávy, čaje nebo některých potravin, jejichž zbytky vyhazujete.

https://www.siwawkuchni.pl/

První plody by se měly ukázat již po více než měsíci. Pokud budete zásady dodržovat, můžete mít okurky po ruce po velmi dlouhou dobu. Už nebudete muset do obchodu, navíc je pak můžete směnit za jiné ovoce nebo zeleninu. V dnešní době jsou výměnné obchody ohledně jídla a potravin stále oblíbenější. Domácí okurky budou chutnat o něco lépe než kupované, protože budete vědět, že jste pro jejich vývoj něco udělali.

Zdroj: siwawkuchni.pl