Jak si užít velkou úrodu na malém prostoru?

Představte si, že si i na menší zahradě vypěstujete mnoho kilogramů brambor. Je to možné, jen se musíte soustředit na správnou metodu. Dnes vám řekneme, jak znásobit úrodu svých brambor na zahradě. Většina lidí si myslí, že musíte mít na brambory celé pole, ale není to pravda. Klidně si je můžete vypěstovat na zahradě a užít si domácího produktu.

Dokonalé řádky

Při běžném sázení brambor zůstává hodně prostoru prázdných, protože tam musíte mít uličky. Pravdou je, že je můžete velmi efektivně využít ve svůj prospěch. Stačí, když je využijete na dvojité řádky pro plodiny. Celá šířka bude 30 centimetrů, takže pro jednu bramboru budete mít prostor 15 centimetrů, což jim naprosto stačí. Vždy sázejte brambory v jednom řádku 70 centimetrů od sebe.

irecept.cz

Šachovnice

Tímto způsobem Nebudete mít tedy jen jednu řadu, ve které jsou brambory rovnoměrně za sebou. Místo toho získáte cik cak řádek, který bude vypadat jako šachovnice nebo deska na dámu. Nejen, že bude záhon krásně vypadat, ale také to bude mnohem efektivnější. Tímto způsobem totiž dostanete do svého záhonu dvojnásobné množství hlíz, ze kterých budou brambory.

Čtěte také: Jedlá soda není jenom na pečení. Hodí se v celé domácnosti

Nepotřebujete ani kopat do země

Hodně lidí si myslí, že musíte vykovat jámy na brambory. Není to pravda. Stačí, když je položíte do záhonu a zakryjete je bohatým množstvím zeminy. Všechny důležité živiny se pro ně nachází ve vrchní vrstvě substrátu, takže je nemusíte zakopávat hluboko do země. Díky tomu je také velmi jednoduše vykopete, až nastane období sklizně.

irecept.cz

Pravidelné okopávání brambor

Okopávání brambor bude jednou činností, kterou musíte dělat během samotného růstu brambor. Udělejte to asi třikrát až čtyřikrát, ideálně po dešti. Plodiny musíte znovu zakrýt zeminou, a to až po listy. Jakmile se budete držet těchto zajímavých triků, budete mít obrovskou úrodu. Brambor bude dost nejen pro vás, ale i pro širokou rodinu nebo vaše oblíbené sousedy.

Zdroj: irecept.cz