Jak si vyčistit mikrovlnnou troubu bez námahy?

Chcete mít čistou kuchyni, ale nevíte, jak na to, abyste úklidem netrávili spoustu času? Možná vám pomůže tento trik, díky kterému budete mít mikrovlnku čistou, a zároveň budete mít čas také na rodinu a další činnosti. Pokaždé, když mikrovlnku použijete, do ní totiž dostanete nejen nečistoty, ale také bakterie a další látky, které se pak dostanou zpátky do jídla.

Jídlo během ohřevu zakrývejte

Zakrýváte jídlo během ohřevu? Pokud tak neděláte, není se pak čemu divit, že máte mikrovlnou troubu špinavou. Díky tomu se do ní dostanou nečistoty a bakterie, které se pak znovu mohou dostat do ohřívaného pokrmu. Všechny zbytky jídla byste po každém použití mikrovlnky měli setřít, ale pravdou je, že spoustu lidí to nedělá. Proto je potřeba čistit mikrovlnku tak, aby byla čistá a jídlo z ní bylo dobré a bez bakterií nebo virů.

V obchodech samozřejmě najdete prostředky, které by vám měli zajistit čistotu nejen mikrovlnné trouby, ale také dalších spotřebičů v kuchyni. Je ale zbytečné je kupovat, protože doma si můžete vyrobit vlastní prostředek, který pomůže mikrovlnku vyčistit, a to bez námahy. A co budete na výrobu domácího čističe potřebovat?

Čtěte také: Jak vybrat venkovní vánoční osvětlení? Pozor na mráz i sníh!

Výroba čističe je velmi jednoduchá

Budete potřebovat pouze vodu a prášek do pečiva. Tyto dvě suroviny určitě najdete u sebe doma, takže nic nebude bránit tomu, abyste si prostředek vyrobili. Rozpusťte lžíci prášku do pečiva v hrnku teplé vody. Roztok pak nalijte do misky, která je vhodná do mikrovlnné trouby. Zapněte ji a nechte 10 minut při vysokém výkonu. Poté troubu vypněte a misku v ní nechte ještě dalších 15 minut.

Zbytky jídla pak odstraňte houbičkou a hadříkem. Trouba pak bude znovu zářit čistotou. Pokud tento proces budete dělat každý den nebo alespoň obden, nemusíte se bát, že by se do jídla dostaly nějaké nebezpečné látky. Je ale nutné mikrovlnnou troubu používat? Mnohem zdravější je jídlo ohřívat na sporáku nebo si pokaždé uvařit čerstvé.

Zdroj: xitrosti.com