Jak si vyrobit čisticí prostředek na všechno?

V poslední době se lidé uchylují k šetření, a to nejen z důvodu, že se všechno zdražuje. Čím dále více domácností přemýšlí nad tím, kolik vyprodukuje odpadu. Proto je vhodné vymyslet metody, které nejen ušetří čas a peníze, ale zároveň budou šetrné k přírodě. Zkuste si například vyrobit čisticí prostředek, který se bude hodit nejen do pračky, ale také na mytí nádobí nebo na podlahu.

Čisticí prostředky nemusí být drahé

Čisticí gel si snadno můžete vyrobit sami, protože to není nic složitého. Dokáže navíc vyčistit různé povrchy a vy ušetříte nejen za běhání po obchodech, ale také peníze, což ocení ženy v domácnosti, které se snaží udržovat čistotu ve svém bytě nebo domě a nemají peněz nazbyt. Jak tedy na přípravu takového gelu? Nejdříve si připravte mýdlo na praní a sodu. Z tohoto množství dostanete 3 litry prostředku, který využijete na čištění celé domácnosti.

Mýdlo nejdříve nastrouhejte a dejte do horké vody rozpustit. Budete potřebovat asi 200 g hoblinek. Můžete použít mýdlo na praní nebo šedé mýdlo podle toho, které máte k dispozici. Nejvhodnější je mýdlo s obsahem 72 %.

https://xitrosti.com/

Do mýdla pak dejte lžíci sody. Mýdlový roztok bude možná jasnější, pokud použijete mýdlo na prádlo, což není na škodu. Nakonec ještě přidejte horkou vodu a dolijte ji do tří litrů objemu. Gel pak dejte vychladnout. Poté ho stačí nalít do plastových lahví, které umyjte.

https://xitrosti.com/

Jak se můžete zbavit odolných skvrn na oblečení?

Až bude gel studený, stane se z něj rosol, takže se ničeho nelekejte. Na jedno umytí pak budete potřebovat 50-100 ml tohoto prostředku. Drobné nečistoty budou okamžitě pryč, ale pokud se budete chtít zbavit starších skvrn, budete muset posílit účinek gelu. To uděláte tak, že k bílému prádlu přidáte ½ kyseliny citronové a lžíci kyslíkového bělidla.

K barevnému prádlu se pak hodí lžíce sody. Kyselina octová zase pomůže prádlo projasnit a působí dezinfekčně. Stačí ji nalít do přihrádky na aviváž. Mýdlo se snadno z vláken vypere, pokud do praní dáte ještě kyselinu citronovou. Ta navíc projasní bílé prádlo a zabrání zašednutí. Zkusíte si vyrobit vlastní prací prostředek?

https://xitrosti.com/

Není na tom nic jednoduché. Navíc ho můžete darovat také svým známým, pokud lahev vyzdobíte. Rozhodně se vyplatí ho vyzkoušet, přidat do něj můžete i esenciální oleje podle vlastní fantazie. Podobným způsobem si můžete vyrobit i další prostředky, které vám ušetří peníze v celé domácnosti.

Zdroj: xitrosti.com/