Jak si vyrobit prací prášek z mýdla? Je to snadné!

Prášek už nikdy nebudete kupovat, pokud vyzkoušíte následující recept na vlastní prášek. Ten nejen že osvěží vaše prádlo, ale to bude navíc dokonale čisté. Budete přesně vědět, v čem svoje oblečení perete a navíc bez chemie a dalších přidaných surovin. Ekologické myšlení by dnes měl podporovat každý. Nepatří sem jen třídění odpadu nebo omezení jízdy autem. Domácí prostředky na praní, čištění a úklid se stávají čím dál větším hitem.

Už nebudete chtít kupovat prací prášek

Výroba domácího pracího prášku není nijak složitá a zvládne to každý. Stačí si nastrouhat pět obyčejných mýdel, nejlépe domácích nebo šedých. Do těchto hoblin pak přidejte stejné množství jedlé sody, můžete také přidat ještě několik kapek oblíbeného esenciálního oleje kvůli vůni. Oblíbené jsou například pomerančový, mátový nebo levandulový. Všechny oleje krásně provoní prádlo.

Promíchejte směs a dejte ji do velké sklenice. Potom už můžete začít používat! Je to prášek, který je vůči životnímu prostředí šetrný. Můžete ho navít používat také v případě, že máte citlivou pokožku nebo pečujete o alergika. Je 100 % přírodního původu a navíc si ho můžete udělat, kolik budete potřebovat.

Čtěte také: Družstevní bydlení v Praze je dostupné a stále žádanější

Použijte přímo do bubnu pračky

Jestli chcete prášek použít, můžete ho nasypat přímo do bubnu pračky. Na 4-6 kilogramů prádla budete potřebovat několik lžic produktu. Výsledkem bude nejen vyprané prádlo, ale hlavně poznáte rozdíl v měkkosti. Navíc jsou díky surovinám odstraněné bakterie a viry, které mnohdy v oblečení zůstávají. Věci mají příjemné aroma, nejsou převoněné a navíc nebudete potřebovat ani žádnou aviváž.

Věci jsou jako nové, a navíc v případě citlivé pokožky se nebudete muset bránit podráždění, které většina chemických přípravků na praní způsobuje. Jestliže nechcete míchat suroviny dohromady, můžete je nasypat přímo do bubnu pračky pokaždé, když budete chtít vyprat.

Zdroj: ohlyad-dnya.net.ua