Jak si vyrobit skvělé domácí hnojivo?

Jak si vyrobit kvalitní domácí hnojivo, kterým můžete nahradit to chemické? Kupované hnojivo možná obsahuje všechny látky, které rostliny potřebují, druhou věcí ale je, jestli se skutečně tyto látky dostanou do kořenů rostlin, aby zůstaly vyživené. U domácích hnojiv máte jistotu, že v nich najdete pouze to, co jste tam sami dali, a díky tomu budou rostliny mnohem zdravější. Jejich růst bude rychleji a plody budou chutnější.

https://www.pexels.com/

Jak si vyrobit domácí hnojivo z kvasnic?

Kvasnice mají na rostliny skvělé účinky. Základní živiny, které obsahují, obohatí rostliny a navíc tímto hnojivem zlepšíte také kvalitu půdy, ve které rostliny rostou. A co si připravit na výrobu domácího hnojiva? Jeden kilogram droždí rozpusťte v pěti litrech teplé vody. Nechte 60 minut kynout. A to je celé! Přírodní hnojivo si připravte před použitím a ještě předtím ho nezapomeňte naředit. Jeden litr přípravku dejte do 10 litrů vody.

Jestliže budete hnojivo vyrábět ze suchého droždí, připravte si 10 gramů. Rozpusťte je v deseti litrech vody a přidejte ještě dvě lžíce cukru. Směs promíchejte a dejte ji na teplé místo, asi na hodinu. Nakonec roztok nařeďte vodou v poměru 1:5. Tuto směs aplikujte přímo na kořeny rostlin.

Čtěte také: I malý ložnice může být krásná a praktická. Stačí světlé barvy

Kvasnicové hnojivo na jahody nebo brambory

Jahody milují hnojivo z kvasnic, proto se vyplatí ho mít při ruce. Jahody jsou totiž díky látkám z kvasnic chráněné před šedou hnilobou, která by mohla napadnout celou vaši úrodu. V období rašení se tak vyplatí jahody zalévat touto směsí. 100 g čerstvého droždí nařeďte v deseti litrech vody. Podobným způsobem bude fungovat také na brambory.

100 g lisovaného droždí smíchejte s 50 g cukru a směs dejte do tří litrů teplé vody. Nechte celý týden kvasit a poté nařeďte jednu sklenici roztoku v deseti litrech vody a můžete použít na zalévání. Aplikujte roztok přímo na brambory. Dejte si ale pozor, protože postřik takovým hnojivem je potřeba udělat pouze v teplém počasí.

Zdroj: tudasfaja.com