Jak správně sušit prádlo v bytě a vyhnout se plísním?

Sušení prádla není žádná věda. V létě je to velmi jednoduché, i když ho sušíte doma. V zimě přichází mnohem náročnější úkol, když nemáte doma sušičku na prádlo. Oblečení na rozkládacím sušáku doma někdy schne i celé dny a do vzduchu se uvolňuje hodně vlhkosti. Tento úkol si můžete hodně zjednodušit, ale musíte vědět, co dělat.

Nastavte vyšší otáčky na pračce

V létě můžete klidně snížit otáčky na pračce. Díky tomu nebude oblečení tolik zmačkané a v teple uschne stejně rychle. V zimě je to trochu jiné. Měli byste zvýšit otáčky. Budete muset pravděpodobně žehlit, protože bude oblečení zmačkané, ale hodně vyždímané oblečení velmi jednoduše uschne i v chladnějším bytě nebo domě.

Nezapomeňte prádlo protřepat

Po vyndání z pračky je dobré každý kus oblečení protřepat a správně rozvěsit. Snažte se nechávat mezi jednotlivými oděvy místo, aby mohl dobře proudit vzduch. Díky tomu bude suché mnohem rychleji. Zkuste také použít kolíčky a oděvy nepřekládejte na věšáku. Uvidíte, že bude sušší mnohem rychleji a nebude ani tolik zmačkané.

Čtěte také: Muž koupil ošklivý dům a proměnil ho na moderní bydlení

Pravidelné větrání je klíčem k úspěchu

shutterstock.com

Čerstvý vzduch by měl být prioritou během celého roku. Zkuste větrat několikrát denně. Stačí, když okna otevřete na pár minut. Nemusíte nechat celý byt vymrznout. Postačí 3-5 minut několikrát denně a budete mít dostatečně vyvětráno. Nic víc nepotřebujete k tomu, abyste měli suché prádlo a úspěšně se vyhýbali vzniku plísní nebo příliš vysoké vlhkosti.

Věšák na prádlo musí mít správnou polohu

Proti plísním musíte udělat ještě jednu věc. Je zapotřebí, abyste postavili věšák na prádlo dost daleko od zdí. Jestli ho můžete umístit dál od skříní, bude to jen dobře. Měl by mít kolem sebe dost volného prostoru, aby mohl důkladně proudit čerstvý vzduch. Nic jiného nepotřebujete a můžete s klidným srdcem sušit prádlo doma i během zimních měsíců.