Jak správně zasadit sazenici rajčat?

Pěstování rajčat je skvělá možnost, jak si pochutnat během letní sezóny na bio kvalitě bez vysoké ceny. Domácí rajčata vždy chutnají mnohem lépe než z obchodu a nemusíte za ně zaplatit vysoké částky. Musíte ale vědět, jak je správně vysadit, abyste si mohli užít velkou úrodu. Tento trik neznají všichni zahrádkáři, ale rozhodně byste ho znát měli.

Správná metoda pro silné kořeny

Při výsadbě byste neměli rostlinu postavit kolmo k zemi. Místo toho zvolte více vodorovnou polohu, při které bude v mnohem větší část rostliny. Stačí, když odstraníte spodní listy a vykopete správnou díru. Většina stonku musí být pod zemí a nad zemí nechte jen několik listů, ze kterých během krátké doby vyroste velká a zdravá rostlina plná plodů.

Pixabay

Podporujte růst a výživu svých rajčat

Jakmile dostanete pod zem velkou část stonku, velmi brzy se na něm objeví další kořeny. Rostlina díky tomu získáte mnohem lepší základnu, která jí bude poskytovat obrovské množství živin z půdy i z vody. Kořenový systém bude mnohem bohatší, což pomůže rostlinám nejen při vyživování a růstu plodů, ale také při větru. Rajčata nebudou tak náchylná k poškození, protože budou mít mnohem větší a silnější kořeny.

Čtěte také: Krásné orchideje získáte díky snadnému triku. Hodit se vám bude káva

Netradiční metody výsadby vás nezradí

O této metodě bohužel většina lidí netuší, což jim komplikuje pěstování rajčat na zahradě i na balkonu. Pro pěstování v truhlíku nebo květináči je tato metoda trochu nešikovná, protože potřebujete mnohem více prostoru pro kořeny. Jestli máte v plánu pěstovat jen jednu nebo dvě rostliny v jednom větším truhlíku, nebudete mít problém.

Pixabay

Úroda bude mnohem větší, když zkusíte tento trik

Vyzkoušejte letos tuto netradiční metodu na své zahradě. Uvidíte, že se rajčatům povede velmi dobře a možná budete mít i trochu větší úrodu než obvykle. Je to přitom velmi jednoduché a nepotřebujete k tomu žádné zvláštní pomůcky, jen musíte myslet na správnou polohu rostliny při výsadbě.

Zdroj: kerteszkedek.hu