Jak upravovat vlasy po padesátce? Nůžky do ruky a jde se na to, nikdo přece v tomhle věku ještě nechce vypadat staře!

Padesátka je zlom. Můžeme si říkat, co chceme, ale jednoznačně je, což si mnohé ženy neuvědomují a nevědomky pokračují ve svém stávajícím životním stylu. Chyba! Právě kvůli tomu vypadají starší, než je jejich skutečný věk.

https://twice.hu/

Typickým příkladem jsou vlasy. Ženy mívají pocit, že dlouhá hříva je přesně to pravé, protože mívaly takový účes před dvaceti lety. Bohužel je tomu naopak. Tak tedy nůžky do ruky a jde se na šmrncovní střihy!

https://twice.hu/

Dlouhé vlasy bez péče

Stačí je rozčesat nebo svázat a může se jít. S každým rokem navíc je cítit únava, času na péči už příliš nezbývá, k tomu není touha. Důsledkem je zlehka zanedbaný vzhled. Nejčastějším problémem žen ve zralém věku jsou příliš dlouhé vlasy.

Čtěte také: Snubní prsteny už dávno nemusí být stejné

https://twice.hu/

Mohou sice vzdáleně připomínat nositelce pohádku o Zlatovlásce, ve vyšším věku ale ztrácejí vlasy pevnost a lesk, o to více, když jsou namáhané nebo vystavené UV záření. Trpí na suchost nebo třepení konečků, což opravdu nevypadá dobře, proto je vhodné zvolit mladistvější střih s ofinou nebo délkou po ramena.  

https://twice.hu/

Pozor na šediny i příliš tmavé tóny

Šediny se začínají objevovat po dosažení dospělosti, byť některé ženy najdou svůj první stříbrný vlas až o dvacet let později. Šedivění je sice nevyhnutelný proces, ale jeho důsledky se dají zmírnit. Chybou je překrývat šediny příliš tmavými barvami, kdy se zbytečně zdůrazní bledost tváře nebo dokonce vrásky.

https://twice.hu/

Po padesátce je vhodnější volit světlejší odstíny, přibližně o dva stupně, než je původní přírodní barva. Tímto způsobem se zvýrazní obličej, v zesvětlených vlasech zaniknou i šediny, vhodné je kombinovat barvu s melírem, který dodá přirozený dojem.

https://twice.hu/

Blond přenechte mladším

Celoživotně zářivá blondýnka? V mladém věku vypadají blonďaté nebo plavé vlásky naprosto úžasně, ale s vyšším věkem je třeba se vyvarovat tmavých i zcela světlých odstínů. Základní tón musí být tmavší, přičemž vhodné je přidat melírové nebo zlatavé proužky v teplých odstínech.

https://twice.hu/

Naopak nevhodné jsou matné tóny, které zvýrazňují nerovnosti a vrásky na obličeji. Vlasy jsou po padesátce také více oslabené, proto se doporučuje vhodná regenerační péče a mytí pouze dvakrát týdně, aby nedocházelo k vysušování. Obdobně je dobré se vyvarovat tepelným ošetřením, suchému šamponu nebo používání laku na vlasy.

https://twice.hu/

Zdroj: twice.hu