Jak ušetřit peníze díky nastavení bojleru? Poradíme vám!

Ušetřit peníze je v dnešní době velmi důležité. A můžete se zdát, že je to velmi těžké. Mnohdy stačí jen malé změny, abyste ušetřili tisíce korun na energiích nebo topení. Hodně lidí se snaží ušetřit také na ohřevu vody v bojleru. Poradíme vám, jak to můžete doopravdy udělat a efektivně využít vodu, za kterou platíte. Hodně lidí ho má totiž nastavený špatně. Nejen, že neušetříte, ale také riskujete vznik závažné choroby.

Rychlá sprcha vám ušetří nejvíce

Nejlepší cesta, jak ušetřit za vodu i elektřinu, jsou krátké sprchy. Jestli milujete dlouhé sprchy, můžete si pořídit úspornou sprchovou hlavici. Nebudete mít pocit, že šetříte, ale ve skutečnosti použijete mnohem menší množství vody. Obecně byste měli zkrátit dobu, po kterou se sprchujete. A samozřejmě vynechat vanu. Napouštění vany vás bude stát hodně peněz. Každý den vám postačí 3-5 minut sprchování, abyste se umyli a zároveň ušetřili hodně peněz.

Jak správně nastavit bojler?

Zamyslete se nad tím, jak velký máte bojler. Jestli žijete sami nebo jen ve dvou, postačí vám poměrně malý objem. U každého bojleru najdete doporučení na to, jak velký bojler se pro vás hodí podle toho, kolik lidí u vás doma žije. Mnoho lidí radí, abyste nastavili teplotu na 20-50 stupňů. Nedělejte to. V takovém případě hrozí, že se objeví bakterie legionella, která je velmi nebezpečná. Můžete teplotu trochu snížit, ale dělejte to s rozumem. Můžete zvolit i ekologický program, který moderní bojlery mají. To pro vás bude úsporné a bezpečné.

Čtěte také: Jak z jednoho metru čtverečního sklidit až 20kg borůvek: Funguje na balkoně i zahradě (RADA NAD ZLATO)

shutterstock.com

Pozor na zdraví

Legionella se dokáže dostat do lidských plic a způsobit velmi vážné zdravotní problémy. U menších dětí nebo starších lidí může dokonce způsobit smrt. Dávejte si na to pozor. Kvůli šetření peněz nemusíte ohrozit zdraví své rodiny. Často se objevuje na koupalištích nebo ve fontánách. Nejdůležitější budou krátké a efektivní sprchy. Co jste ochotní obětovat pro úsporu peněz?