Jak vám může pomoci červená řepa při detoxikaci organismu?

Účelem každé detoxikace je dostat škodlivé látky z našeho těla. S tím si hravě poradí červená řepa, která je ale v našich kuchyních hodně opomíjená. Proto představíme recepty, kde dominuje tato surovina, která pomůže očistit vaše játra od toxinů a přispěje k celkové detoxikaci těla.

Čištění jater zamezí dalších zdravotním komplikacím

Pokud chcete mít játra dlouho zdravá, musíte se o ně také starat. To můžete udělat právě tím, že budete jíst správné potraviny a nepít příliš mnoho alkoholu. Vyčištěním jater si zlepšíte imunitu a zabráníte tvorbě kamenů v ledvinách. Můžete tím také snížit hladinu cholesterolu nebo zmírníte příznaky alergie. Pomocí následujících receptů si můžete udělat zajímavé nápoje, které pomohou v detoxikaci. Zkuste si každý den udělat nový recept, abyste nepili pořád to stejné dokola.

Červená řepa je nejvhodnější surovinou právě na očištění jater. Zkuste následující recept, na který budete potřebovat velkou řepu, zelené jablko, tři mrkve, čtyři kořene celeru a citronovou kůru z poloviny citronu. Všechny suroviny pak stačí hodit do odšťavňovače a vzít si nápoj kdykoliv. Můžete s ním dokonce nahradit jedno hlavní jídlo. Je to velmi jednoduché, a přitom tak chutné.

Čtěte také: Bolest není jediným symptomem slepého střeva, toto jsou další

Zkuste také citrusový nápoj s červenou řepou

https://ohlyad-dnya.pro/

Další recept je také velmi jednoduchý na přípravu. Citrusové plody se velmi často přidávají například do vody, proto nejenže detoxikují, ale také jsou vhodné při redukční dietě. Použijte je v následujícím receptů a nebudete litovat. Vaše tělo vám poděkuje tím, že bude správně fungovat. Budete potřebovat:

  • Velkou řepu
  • Grapefruit
  • Pomeranč
  • Citron nebo dvě limetky
  • Kořen zázvoru asi 2,5 cm dlouhý

Zázvor můžete nastrouhat, všechny citrusy vymačkejte do maxima. Červenou řepou k nim rozmixujte. Citrusové plody jsou plné látek, které se nazývají flavonoidy. Jsou velmi prospěšné pro lidské zdraví, a proto se vyplatí citrusovou šťávu pít každý den. Vyzkoušejte také trochu pikantnější nápoj, který je vhodnější pro muže. Na ten budete potřebovat dvě velké řepy, dvě žluté nebo červené papriky, jednu papričku jalapeňo a limetku.

Všechny suroviny pak smíchejte a dejte do odšťavňovače. Nápoj můžete pít až sedm dní za sebou. Jeho originální chuť vás překvapí, ale nápoj je plný tolika antioxidantů, že budete zdraví a neohrozí vás žádná chřipka ani další viry a bakterie.

Řepa a zázvor? Skvělá kombinace nejen chutí, ale také vitaminů

Na nápoj z řepy a zázvoru budete kromě těchto dvou surovin potřebovat také ¼ červeného zelí, okurku, čtyři kořeny celeru a citron. Stejně jako předchozí recepty je i tento velmi jednoduchý. Všechny suroviny znovu rozmixujte v odšťavňovači. Nápoj bude mít krásnou fialovou barvu, která bude lákat k ochutnání. Dejte si tento nápoj uprostřed dne, protože tím zlepšíte trávení a také krevní oběh. Záleží ale na vás, kdy si ho vychutnáte. Jeho účinky pocítíte už za několik dní.

https://ohlyad-dnya.pro/

Na detoxikaci jater se hodí také tento recept:

  • Velká řepa
  • 3 mrkve
  • Čerstvý kořen kurkumy
  • Čerstvý kořen zázvoru

Jak je zvykem, všechno rozmíchejte v odšťavňovači a můžete nápoj pít mezi jídly nebo jím jedno hlavní jídlo nahradit. Šťáva z těchto surovin čistí krev, působí jako antioxidant a díky ní budete mít v těle dostatek živin. Každý z těchto nápojů je velmi užitečný, stačí je vyzkoušet a najít si ten nejoblíbenější. V kombinaci ale budou fungovat ještě lépe. Džusy můžete střídat podle chuť, nahradit jimi jedno jídlo a už během jediného týdne uvidíte změny.

Co ještě můžete využít k čištění jater?

Pokud jste vyzkoušeli naše šťávy, ale máte chuť ještě na nějaké ozdravné kúry, můžete zkusit ještě následující. Tato kúra bude trvat tři dny – dva dny se organismus bude připravovat, třetí den bude samotný detox. Ve třetí den tak posnídejte zeleninovou šťávu, celozrnný chléb a dejte si také syrovou zeleninu. Pokračujte stejně také na oběd. Celé odpoledne si dejte pauzu a raději odpočívejte, protože se mohou objevit bolesti hlavy nebo malátnost. Ležte na pravém boku.

Večer si připravte 300 ml olivového oleje a k němu přidejte 300 ml čerstvé citronové šťávy. Lehněte si znovu na pravý bok a po troškách upíjejte na střídačku dva hlty oleje a dva šťávy. Během noci bude tato kúra fungovat. Z těla se dostanou nejen usazeniny a toxiny, ale také látky, které mohou způsobovat průjem. Pročistí se nejen játra, ale také žlučník. Následující ráno vypijte sklenici kyselky a po dvou hodinách se můžete nasnídat. Následující dva dny ještě dejte tělu klidný režim v podobě odlehčené stravy – stejně jako před samotnou kúrou.

Detoxikace je delší proces s pravidly

Při detoxikaci je také nutné dodržovat určitá pravidla, aby byla opravdu účinné. Musíte během diety správně jíst, vynechat byste měli alkohol a do zdravého životního stylu patří rozhodně dostatek čerstvé pitné vody. Na tu mnoho lidí zapomíná, je ale velmi důležitá. Proces čištění by měl trvat nejméně tři dny, ale nejlepší je týden.

Během čištění jater ale můžete pociťovat vedlejší účinky. Objevit se může únava, nevolnost nebo bolesti hlavy.  V takovém případě detoxikaci ukončete, protože byste si mohli spíše ublížit. Provádějte ji pouze v případě, že jste opravdu zdraví a víte o svém zdravotním stavu. V případě nutnosti se můžete poradit se svým lékařem, jestli je očista těla vůbec vhodná.  

Játra si nicméně zaslouží naši pozornost. I když nejsou vidět, v našem těle mají velmi důležitou funkci. Bez nich bychom nemohli existovat. Nečekejte, až budete mít zdravotní komplice. Detoxikace můžete udělat kdykoliv, preventivní péče je v tomto případě velmi důležitá.