Jak vyčistit kuchyňské utěrky?

Kuchyňské utěrky jsou velkými pomocníky, co se týče úklidu celé kuchyně. Při pravidelném praní sice mohou ztratit svou savost, ale také se občas nemusíte zbavit všech skvrn, které se na nich objeví. Máte ale trik, kterým je můžete dokonale vyčistit a nebudete se je bát znovu používat. Co můžete k jejich „praní“ použít za spotřebič?

Odolné skvrny budou minulostí díky mikrovlnné troubě

Tato metoda je velmi jednoduchá, ale mezi hospodyňkami zase není tolik známá. Jestli chcete mít čisté nejen utěrky, ale také ručníky, není nic snadnějšího, než je vhodit do mikrovlnné trouby. K tomu už vám stačí pouze mýdlo na praní nebo plastový sáček, kdo kterého utěrky zabalíte. Utěrku namočte do vody, vyždímejte a potřete mýdlem.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Poté ji dejte do sáčku, ale nezavírejte ho. Vložte do mikrovlnné troubu a tu nastavte na 1,5 minuty na střední výkon.

Čtěte také: Jak si připravit růže na zimu? Najděte jim skvělý úkryt

https://www.babcineprzepisy.pl/

Po uplynutí této doby musíte utěrky vyjmout, použijte k tomu kleště, jinak se hodně popálíte.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Látku pak vložte do čisté vody a máte hotovo! Odolné skvrny budou minulostí a vy už budete vědět, jak na to, když se znovu objeví. Je to opravdu jednoduchá metoda, která funguje.

Na odolné skvrny bude fungovat také ocet nebo jedlá soda

Pomoci si můžete také prostředky, které najdete doma. Můžete utěrky nebo ručníky vložit do vody se rozpuštěnou jedlou sodou, fungovat bude také ocet, který má navíc dezinfekční vlastnosti a utěrky tak budete používat bez obav. Jestli je potřebujete vybělit nebo jim dodat měkkost a svěžest, můžete použít citronovou šťávu.

Snadno se tak obejdete bez chemických přípravků, které jsou v obchodech většinou předražené. Nebojte se využít rad našich babiček, které si uměly poradit za každé situace jen pomocí toho, co našli doma. Tyto prostředky se navíc hodí nejen na praní prádla nebo odstranění skvrn, ale také při úklidu celé domácnosti.

Zdroj: babcineprzepisy.pl