Jak vyčistit nerezový dřez od rýh a škrábanců?

Nerezové povrchy a spotřebiče vypadají luxusně a moderně. Ovšem jen do doby, než na nich začnou ulpívat otisky prstů a nevzhledné škrábance. Malé rýhy se nejčastěji objevují v nerezovém dřezu, který využíváme k mytí nádobí nebo oplachování potravin. Naštěstí existuje několik způsobů, jak se těchto škrábanců rychle a snadno zbavit.

https://www.newsitamea.gr/

Nejprve dřez vyčistěte octem

Nejprve vyzkoušejte kuchyňský ocet. Povrch očistěte měkkým hadříkem s trochou octa zředěného vodou. Ocet je netoxický a nerezové plochy doslova rozzáří. To je důležité, jelikož pak lépe rozpoznáte, kde se rýhy nacházejí. Také existuje šance, že pokud jsou škrábance jen minimální, ocet si s nimi poradí sám a vy už nebudete muset přistupovat k dalším krokům.

https://www.newsitamea.gr/

Pokud v dřezu přesto některé rýhy zůstaly, vezměte si na pomoc olivový olej. Naneste malé množství oleje na měkký hadřík a rozetřete ho po celém povrchu. Poté na druhou stranu hadříku nakapejte opět trochu octa a povrch znovu otřete, abyste odstranili olej. Suchým hadříkem nakonec vytřete dřez dosucha, škrábance by měly zmizet.

Čtěte také: Slupky od brambor nepatří do koše, je možné je ještě efektivně použít v domácnosti nebo na zahradě!

Zkuste jedlou sodu

Jedlá soda je nedocenitelným pomocníkem v domácnosti. Je to ekonomický a přírodní prostředek, který je zcela netoxický a nerezové povrchy vyčistí hravě a bez námahy. Stačí z jedlé sody a trochy vody vytvořit jemnou pastu, směsí potřít povrch a nakonec smýt vodou. Pokud ani tento způsob nepomůže, je načase zvolit razantnější opatření.

https://www.newsitamea.gr/

Sáhněte po antikorozním spreji. Stačí malé množství, které pomocí měkkého hadříku rozetřete a vysušíte, a škrábance jako zázrakem zmizí. Dejte pozor, pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky, aby se sprejem nepřišli do styku. Druhou možností je karnaubský vosk, který najdete například v některých voscích na automobil. Naneste trochu nejprve na malou plochu, a pokud se osvědčí, vyleštěte s ním zbytek nerezového povrchu. Nerezový dřez se bude lesknout jako nový.

Zdroj: newsitamea.gr