Jak vyhnat myši ze zahrady bez použití chemie

Proti myším, které se shromažďují na vaší zahradě, lze vést nelítostný boj. Nejlepším způsobem, jak bojovat proti myším, je vysadit správné rostliny, které je udrží mimo dům. Ideální je vysadit rostliny v blízkosti domu, tj. v místech, kam se potkani pravděpodobně vkrádají.

pexels.com

Následující seznam rostlin je účinný pro boj proti myším.

1. Česnek

Česnek i cibule se pěstují z cibulek a potřebují slunné místo s dobře propustnou půdou. Česnek můžete použít i jako odpuzovač myší, aniž byste ho museli pěstovat. Stačí rozdrtit čtyři nebo pět stroužků česneku a přidat je do půllitru vody. Postříkejte jím kořeny nebo místa, kde hlodavci představují problém.

Čtěte také: Jak vypěstovat chutné, zdravé a šťavnaté jahody?

2. Šalvěj

Ve většině mírných oblastí venkovní šalvěj v pohodě přezimuje a poroste jako trvalka. Šalvěj díky svému silnému zápachu odpuzuje myši. Není to nenáročná rostlina a poroste pěkně ve všech typech půdy, pokud má slušnou drenáž, a měla by mít většinu dne sluníčko. Jako trvalka bude každým rokem dále růst a může se vyvinout v keř.

3. Máta peprná

Existuje mnoho různých odrůd máty a všechny mají aromatické listy, které dokážou odpuzovat hmyz i myši. Stejně jako většina trvalek nepotřebuje máta žádné zvláštní podmínky pro pěstování a bude se jí dařit na jakémkoli místě, kde je dostatek slunce. Nemají rádi suchou půdu, takže je v suchých obdobích budete muset zalévat. Budete však muset dávat pozor na své rostliny máty. Jsou extrémně pevné a snadno zaberou celý zahradní prostor, pokud je neprořezáváte.

Rostliny, kterým je třeba se vyhnout

Měli by jste se také podívat se na rostliny, které hlodavce přitahují, a zabránit jim v přístupu na zahradu. Myši mají rády hodně zeleniny. Okusují stromky, zeleninu, květy i kořeny stromů. Pokud je musíte pěstovat, držte je co nejdále od domu.