Jak vyřešit pěstování na malé zahradě nebo dvorku?

Letní sezóna je za rohem a většina milovníků rostlin přemýšlí, kde si na zahradě vytvořit nové záhony. Dobrou zprávou je, že na některé potřebujete jen velmi málo místa. Jakmile se naučíte pěstovat vertikálně, budete mít jedinečnou možnost pro pěstování velkého množství rostlin. Zkusit to můžete s kvetoucími rostlinami, stejně jako s bylinkami nebo ovocem, např. jahodami.

Co budete potřebovat?

Na výhodu vertikálního záhonu potřebujete jen pár věcí. Postačí vám kus plastové trubky, květináč, kus pletiva, pevná fólie a správná zemina. A pochopitelně nezapomínejte na rostliny, které chcete pěstovat. Nepotřebujete dokonce ani pravý květináč. Místo něj můžete klidně použít plastový kbelík. Jakmile budete mít všechno připravené a budete vědět, jaké rostliny chcete pěstovat, můžete se pustit do výroby tohoto netradičního záhonu.

Příprava materiálu

Do květináče nebo kbelíku postavte pletivo tak, aby kopírovalo jeho obvod. Na koncích spojte pletivo pomocí pevné lepicí pásky. Potom do středu pletiva postavte plastovou trubku. Jeden konec trubky celý zalepte pevnou lepicí páskou, abyste jeden z konců kompletně uzavřeli. Druhý (horní konec) nechte otevřený.

Čtěte také: Udělej si sám: postavení vytápěného skleníku, které zvládnete sami

Na dno květináče položte také kameny, abyste trubku stabilizovali. Jakmile budete mít tento základ připravený, pokryjte pletivo z vnitřní strany pevnou fólií. Díky tomu zemina zůstane uvnitř a nezapomeňte ji dobře upevnit. Nakonec celý vertikální záhon zasypte zeminou.

svetkreativity.cz

Pusťte se do sázení rostlin

Posledním krokem k úspěchu je vybrat rostliny, které umístíte do tohoto zajímavého záhonu. Nožem nařízněte fólii na místě, kam chcete rostlinu umístit. Pomocí bodáku propíchněte trubku ve středu přesně tam, kde bude rostlina. Potom ji skrz otvor zasaďte do zeminy. Zalévání tohoto záhonku je velmi jednoduché. Stačí, když vodu nalijete do středové trubky a necháte rostliny, aby se rozrostly a udělaly vám radost. Během chvilky konstrukce nebude vidět a zůstane vám jen sloup z květin.

Zdroj: svetkreativity.cz