Muškáty mohou krásně kvést, ale jen pokud se o ně řádně staráte. Potřebují, stejně jako všechny rostliny, pravidelnou zálivku, hnojivo a také větší místo k růstu. I ti, kteří s muškáty nemají zkušenosti, ji mohou vesele pěstovat, protože rostlina vydrží i nějaké chyby začátečníků.

Zajímavým tipem je zalévání muškátů mlékem

Pokud budete dodržovat následující dvě pravidla, muškáty vám porostou ve velkém množství a budou nádherně kvést. Každé dva roky je totiž můžete zalít obyčejným mlékem. Ač to zní neuvěřitelně, pelargoniím to skvěle prospívá. Stačí do kbelíku s vodou nalít litr mléka, zamíchat a tuto směs nalít na květiny.

Mléko bude působit hlavně na ty rostliny, které jsou ve stínu a nemají tak možnost plně růst a kvést. I na těchto místech ale budete sledovat, jak se probouzejí k životu a obdaří nás krásnými květy. Posílíte tím celou rostlinu, a navíc je to surovina, která je běžně k dostání. Stačí si jen vzpomenout a květiny mlékem zalít. To je celé!

Žluté listy jsou nevzhledným jevem u muškátů, kterému můžete předcházet

Jestli vás trápí stav rostlin, které mají nažloutlé listy a pomalu se z nich vytrácí život, pomůže následující trik. Některé rostliny mohou být nadměrné zalévané a trpí vysokou měrou vláhu. Ta se dostane do kořenového systému a tím způsobí pomalého hynutí rostliny. V tomto případě nechte půdu úplně vyschnout. Vlhkost v květináči může být dlouhodobá, můžete si tedy pomoci jednoduchých trikem.

Použijte tenkou pletací jehlu a na několika místech půdu propíchejte až k jejímu dnu. Tím se půda pročistí a vzduch se dostane až ke kořenům, které ho velmi potřebuje. Provzdušníte půdu a květina se zase vzpamatuje. Navíc tím budete stimulovat rostlinu k růstu nových kořenů, čímž jen podpoříte její krásu, kterou vám přinese. Stačí jednoduché triky, díky kterým se stanete úspěšným pěstitelem snadno a rychle.

Sdílejte článek