Jaké bude v létě počasí? Maďarský inženýr předpovídá horké léto!

Kdy si naplánovat dovolenou, aby byla parádní a užili jste si sluníčka a vodních radovánek? Výběr termínu je pro dovolenou klíčový, ale podle jaké předpovědi se řídit, když se různé aplikace, weby i konkrétní meteorologové tolik ve svých prognózách liší? Inspirujte se předpovědí maďarského inženýra Mihály Dávida z Nyíregyházy, který překvapuje přesností.

40 let zkušeností

Kdo je Mihály Dávid z Nyíregyházy? Zkušenostmi opředený odborník a inženýr Mihály Dávid z Maďarska je hvězdou na poli meteorologie, a to hlavně díky svým přesným předpovědím, které jsou založeny na mnoha výpočtech včetně atmosférických tlaků, ale také gravitačních účinků nebeských těles. Jeho přístup je v mnoha ohledech inovativní a najde se mnoho lidí, kteří mu vyčítají, že není studovaný meteorolog na to, aby mohl předpovídat počasí. Na druhou stranu jeho předpovědi bývají mnohem přesnější, i když je zakládá na zcela jiných fyzikálních údajích.

Předpověděl chladné jaro

Chladné a deštivé jaro? Pro letošní rok Mihály Dávid předpověděl podprůměrné teploty s přebytkem srážek, které má provázet střední Evropu až do poloviny června s maximálními denními teplotami 22-24 °C. Po tomto období, které má skončit v druhé polovině června, kdy sice dojde ještě k vyšším srážkám, ale již letním teplotám. Dočkáme se konečně léta i v srdci Evropy, a ne ledajakého. Bude pěkné parno hned od července!

Čtěte také: Šokující skandál na letišti: Samantha Fox zatčena za výbuch vzteku na palubě!

Čekají nás letní vedra a teploty až 35 °C

Právě na přelomu června a července budou dny deštivé, ale teplé s teplotami mezi 26-27 °C, poté dojde k ustávání srážek. Od poloviny měsíce pak můžeme očekávat podle Mihály Dávida okolo 30 °C, kdy budou teploty stoupat v některých dnech až k 35 °C. K mírnému ochlazení poté podle odborníka dojde až po 20. srpna, kdy spadnou teploty na příjemných 26 °C přes den a 17 °C v noci, což je ideální počasí pro cestování po Česku. Celý srpen bude navíc srážkově podprůměrný, což vyzývá k dovolené pod stanem nebo přímo pod širákem.