Jaké chyby můžete udělat s nastavením klimatizace?

Děláme to asi všichni – když nastoupíme do vozidla, první věc, kterou v létě uděláme s nastartováním, je to, že zapneme také klimatizaci. Je to ale chyba, která nás může stát drahocenné zdraví. Jak tomu předejít a na co si dávat pozor? Prozradíme, jak s klimatizací správně pracovat.

Reklama

Dávejte si pozor na nebezpečný toxin

Při vstupu do vozidla bychom měli myslet nejen na to, abychom byli připoutaní, ale také na své vnitřní orgány. Ty totiž velmi často ohrožujeme tím, že zapneme klimatizaci hned poté, co nastartujeme automobil. Je to velká chyba, která nás může stát zdraví. Co tedy dělat, aby nejen fungovala klimatizace, ale to bylo dobré pro naše tělo?

Možná to děláte i vy. Přeskakujete jeden důležitý krok. Jestliže máte auto zaparkované na místě, kde je přes den více než 16 stupňů, zvyšuje se hladina benzenu. Nakonec může dosáhnout až 40x vyšší hodnoty, než je vůbec povolená hladina pro lidské tělo. Benzen je toxin, který může ohrozit naše játra, ledviny a také kostní tkáň.

https://www.newsitamea.gr/

Co dělat, abychom se neohrožovali?

Pokud pospícháte, bude vhodné nechat na chvilku otevřená okýnka, pak nastartujte motor a několik minut počkejte. Tím pádem se všechen benzen dostane ven a vy pak můžete zapnout klimatizaci s čistým svědomím. Jinak se do vašeho těla tento toxin snadno dostane, protože klimatizace fouká většinou přímo na vás.

Reklama

To je přitom také velká chyba. Větráčky by totiž měli mířit kamkoliv jinam, ale nikoli na vaše tělo. Tím, že jsou namířené do prostoru, se vzduch vyměňuje mnohem rychleji. Tím pádem budete dříve ochlazeni. Navíc si teplotu můžete přizpůsobit svému tělu. Pokud víte, že je venku velké vedro, můžete mít v autě i o deset stupňů méně. Je ale důležité teplotu přidávat, než vystoupíte z vozidla. Teplotní šok také není nic příjemného, zejména pro lidské orgány. Proto se vyvarujte vysokým změnám teplot.

Zdroj: newsitamea.gr

Reklama