Jaké můžete očekávat léto? Davidův kalendář hovoří jasně

David Mihály je člověk, který pravidelně předpovídá nejen samotné počasí, ale nebojí se také zhodnotit celkovou situace ve světě a shrnout, co nás může čekat a co nás nemine. Tentokrát se dozvíte, jaký měsíc bude tento rok nejlepší a na co se můžete těšit během letních měsíců. Jaro nám podle všeho začne až v dubnu, do té doby budeme muset vydržet v kabátech.

Teď máme sice tepleji, ale velká vedra přijdou mnohem později

Od poloviny února se neustále otepluje. Nyní dokonce panuje tak suchý vzduch, jaký tu nepamatujeme. Na některých místech se vlhkost pohybuje pouze kolem 10 %, přičemž normální hodnota je 70 %. Proto se snadno stane, že i když mrzne, nemusíte ráno škrábat autosklo od mrazu. Zima navíc ještě nekončí, ale protáhne se až do března.

V březnu se pak dvakrát očekává, že teploty snadnou hluboko pod bod mrazu, na některých místech pak bude dokonce sněžit – a to hlavně na horách. V nižších polohách můžete očekávat déšť nebo smíšené přeháňky. Jaro jako taková přijde až v dubnu, společně s Velikonocemi. Do května ale teplota ještě několikrát poklesne a objeví se znovu déšť. Příroda se deště dostatečně nabaží.

Čtěte také: Najdete na této fotografii kočku? Většina lidí to nedokáže

V červnu už se můžete těšit na vysoké teploty

V druhém červnovém týdnu už mohou být teploty kolem třiceti stupňů a nastane opravdové léto. Nejteplejším měsícem bude zřejmě červenec, protože v tomto měsíci se očekávají skutečně velká vedra. Jestli plánujete hlavní dovolenou u nás, první měsíc prázdniny je tím nelepším. V srpnu bude znovu o něco chladněji, ale je tomu tak každý rok.

Alespoň to tvrdí právě David Mihály, který je inženýrem, ale předpovídá počasí už po několik let a skoro téměř pokaždé se trefí. Jak to bude tentokrát, si můžeme říct až na podzim, až budete mít jaro i léto úspěšně za sebou. Sledujete předpovědi pravidelně a kolikrát se oni moderátoři mýlili? Nejlepší předpovědí většinou bývá ranní pohled z okna. Podle toho se pak můžete rozhodnout, jak se obléknete a kam na výlet vyrazíte.