Jaké počasí bude v roce 2022, až skončí zima?

Poslední sníh podle předpovědi spadne mezi 15. únorem a 15. březnem. Na podzim se pak první sníh objeví po 20. listopadu. Alespoň tak to tvrdí Mihál Dávid, který zveřejnil svůj kalendář předpovědi počasí. Na co se tedy můžete letošní rok těšit a kdy nás čeká první sníh? Budou tentokrát Vánoce na sněhu?

Očekávat můžete teplý leden, dovolenou plánujte na červenec

Jeho výpočty jsou mnohdy velmi přesné. Leden podle jeho předpovědi bude nezvykle teplý, jarní počasí ale skončí studenou frontou a postupně se budete moci těšit na opravdovou zimu. V noci se pak očekávají velké mrazy, přes den se teplota pod nulu dostane jen málokdy. V druhé polovině ledna se očekávají vyšší teploty, na konci měsíce a na začátku února se začne znovu ochlazovat. Od poloviny února bude opět tepleji, a jaro nakonec dorazí až v dubnu.

Pokud plánujete dovolenou, naplánujte si ji nejlépe na července. V dubnu se bude počasí držet v teplejší rovině, ale poslední dekáda měsíce bude velmi teplá a teploty se mohu dostat až na 25 stupňů. Neočekávejte ani mnoho deště, protože duben bude nadprůměrně suchý. Do května pak bude teplota klesat, ale nebojte se žádných velkých mrazíků. Kolem 10. června se mohou teploty dostat až ke 30 stupňům Celsia, ale poté následuje ochlazení. Července pak bude nejteplejším měsícem v roce, srpen bude naopak chladnější, než tomu bylo loňský rok.

Čtěte také: Běžná křižovatka dává mnoho řidičům výrazně zabrat

Podzim bude s příjemnými teplotami

Na podzim se můžete těšit na příjemné teploty, které ale vystřídá silné ochlazení v polovině září. Babí léto tak nebude trvat dlouho. V noci se může vzduch ochladit až na mrazivé hodnoty, přes den se nedočkáme teplot vyšších než 20 stupňů. Konec měsíce pak přinese lehké oteplení, ale na léto už budeme muset zapomenout. V říjnu se ještě očekává několik pěkných dní, teploty budou mezi 20 a 25 stupni.

V listopadu se podle Davidova kalendáře ochlazení, a po 20. se očekává první sníh. Začátkem prosince se můžete těšit na teploty kolem nuly, v noci by vás neměly překvapit mrazíky. Na Vánoce by se bohužel mělo znovu oteplit, takže bílé Vánoce neočekávejte. Do konce roku tak bude znovu po sněhu.