Jaké potraviny v Čechách končí? Tohle už si nekoupíte!

V poslední době jste si možná všimli, že z obchodních regálů zmizeli určité produkty. Jakmile se na své oblíbené zboží zeptáte prodavačky, pravděpodobně uslyšíte: „Promiňte, ale tento produkt se už nevyrábí.“ Je neuvěřitelné, že se něco takového děje na českém trhu, ale je to tak. Máte dvě možnosti. Najít si podobnou alternativu nebo se smířit s tím, že si nepochutnáte.

Zrušení se dotkne mnoha lidí

Nedávno se zastavila výroba velmi oblíbených nakládaných okurek Znojmia. V obchodech již najdete jen zbytky zásob, které mají jednotlivé obchody. Krátce poté skončila oblíbená značka vody Bonaqua. Mnoho lidí nechápalo, proč přišla tato změna. Všichni se s tím musíme smířit a najít si novou oblíbenou značku těchto produktů.

Nyní z regálů v obchodech zmizí další produkt. Rumové pralinky od společnosti Nestlé tam také nenajdete. Tento produkt sice patří mezi nejoblíbenější zboží od tohoto výrobce, ale nyní si je už nevychutnáte. Rumové pralinky naštěstí vyrábí i jiné společnosti, takže nyní musíte vyzkoušet stejný produkt od jiných značek a najít si takové, které vám budou chutnat.

Čtěte také: Pokud spíte se svou kočkou, pozor! Tohle musíte vědět! Podle některých názorů může být přítomnost tohoto zvířete pro lidské zdraví mnohem výraznější, než jste si kdy mysleli

Výroba pro český trh se nevyplatí

shutterstock.com

Nestlé vyrábí mnoho druhů zboží, které prodává po celém světě. Rumové pralinky byli ovšem čistě lokální věc. Nakonec jsme to všichni mohli očekávat. Společnost investovala do nových obalů jiných produktů, ale pralinky zůstaly stejné. Do tohoto produktu neinvestovali, protože se jim to nevyplatilo. Tím, že se prodávají pouze u nás, mají poměrně malé zisky.

Je to velká škoda, protože nyní zákazníky v Čechách přijdou o svou oblíbenou pochoutku. Firma dokonce klientům poradila, aby si jednoduše vybrali jinou ze sladkostí, kterou nabízí ve svém sortimentu. Pravdou je, že se nic takového nestane. Lidé, kteří milují rumové pralinky si je raději koupí od jiné značky, než aby začali jíst jiný druh sladkostí. Nestlé tak ztratí značnou část českých zákazníků.