Jakmile zjistíte, co se stane s vaším tělem, když každý den sníte dva banány, jistě vás to posadí na židli!

Banán je velice oblíbené ovoce. Ať už mezi dospělými či malými dětmi. Jedná se o tropické ovoce, které v sobě skrývá tři druhy cukru – sacharózu, fruktózu a glukózu. Pokud si banán dopřejete ke snídani, doplníte tak energii a podpoříte trávení. To je celkem hezké, viďte. A dokážete si představit, co se stane, když sníte rovnou dva banány denně? Podle dříve provedené studie, poskytují dva zralé banány tolik energie, kolik bychom získali za hodinu a půl cvičení, proto si každý den dopřejte dva banány. Výčet výhod je mnohonásobně větší. 

Působí proti depresi

Studie ukazují, že jedinci, kteří trpí depresemi nebo úzkostí a zkonzumují denně dva banány, se jejich stav po čase zlepší. Banány obsahují tryptofan, který dokáže v těle zvýšit hladinu serotoninu a uvolnit stres. Musíte ale jíst dva banány denně a to dlouhodobě.

Proti anémii

Banány se mohou pyšnit i vysokým obsahem železa, proto pokud jste anemičtí, bude dobré, když si dopřejete dva banány denně. Po pár týdnech se vaše červené krvinky začnou zvyšovat.

Čtěte také: Tipy na úpravu jídelníčku, abyste snížili hladinu nebezpečného cholesterolu

Vyřeší potíže s krevním tlakem

Jak jistě víte, banány obsahují velké množství draslíku, tím jsou banány velmi známé. A díky této sloučenině budou banány bojovat proti vysokému tlaku. Tím pádem snižují riziko kornatění cév a následného infarktu.

Zlepšují stav mozku

Dva banány denně se doporučují především studentům a seniorům. Banány totiž mají dobrý vliv na funkci mozku. A pokud očekáváte nějakou náročnou zkoušku, doporučujeme jíst tři banány v den zkoušky a tři dny před zkouškou.

Proti zácpě

Díky vysokému obsahu vlákniny, bude banán působit dokonale proti zácpě. Nemá projímavé účinky. Dopřejte si dva kusy každý den.

Proti pálení žáhy

Pokud máte více žaludečních kyselin, může se stát, že se vám obsah žaludku po jídle vrací zpět do jícnu. To jistě způsobuje nepříjemné pálení zvané: pálení žáhy. Na tento problém pomůže banán. Má totiž antacidové účinky.

Uklidňuje rozrušené nervy

Banány obsahují vysoké množství vitamínu B, a proto mohou být vhodným řešením proti stresu. Pro lidi, kteří jedí ve stresu a rychle, celkově prožívají celý den stres a shon, se doporučuje jíst dva banány denně.