Kateřina Dostálová
20 ledna, 2023
, ,

Dítě ve věku kolem 15 měsíců se začne poprvé rozhodovat, jestli bude více používat levou nebo pravou ruku. Pro některé rodiče jde o problém, který se snaží napravit, protože chtějí mít doma praváka. Ve skutečnosti byste to neměli dělat. Važte si toho, že je vaše dítě levoruké. Bude mít v životě velkou výhodu, protože leváci jsou úžasní lidé. Co si o nich myslí vědci?

https://relieved.co/

Leváci používají hodně pravou stranu mozku

Náš mozek je propojený. Pravá strana mozku ovládá 3D vnímání, povědomí o hudbě, představivost a umění. I z tohoto důvodu jsou někteří z nejtalentovanějších umělců leváci. Patří mezi ně Bob Dylan, Pablo Picasso, Bill Gates, Nicole Kidman nebo Angelina Jolie. Umělecké vlohy jsou ale jen jedním z talentů, kterým se mohou leváci pochlubit.

https://relieved.co/

Mezi leváky jsou úžasní baseballoví hráči!

Mnoho odborníků říká, že se levákům skvěle daří v mnoha různých sportech. Vynikají v tenisu, plavání, šermu nebo boxu. Podle statistik se ale levákům velmi dobře daří také v baseballu. A nezáleží na tom, jestli se jedná o nadhazovače nebo pálkaře. Máte-li doma leváka, možná z něj bude výjimečný sportovec, který vám bude dělat radost po celý život.

https://relieved.co/

Leváci jsou mistři multitaskingu

Podle výzkumu Illinois Research Consortium z roku 2008 mají leváci a praváci různé způsoby, jak se vypořádat s pamětí a plněním úkolů. Praváci si problémy rozdělují do různých kategorií a potom řeší jeden problém po druhém. Leváci dokáží analyzovat problém jako celek a potom ho jako celek vyřešit. Z tohoto důvodu jsou skvělí při podnikání nebo na vysokých pozicích.

https://relieved.co/

Možná i z tohoto důvodu se řada leváků stala prezidenty. A budete se divit, kolik jich ve skutečnosti bylo. Levorukým prezidentem byl James A. Garfield, Herbert Hoover, Harry S. Truman, Gerald Ford, Ronald Reagan, George Bush, Bill Clinton i Barack Obama. Všichni byli významnými osobnostmi v historii své země a všichni píší nebo psali levou rukou!

https://relieved.co/

Zdroj: relieved.co

Sdílejte článek