Jakou rukou píšete? Vědci zjistili, že jsou leváci zcela výjimeční lidé

Dítě ve věku kolem 15 měsíců se začne poprvé rozhodovat, jestli bude více používat levou nebo pravou ruku. Pro některé rodiče jde o problém, který se snaží napravit, protože chtějí mít doma praváka. Ve skutečnosti byste to neměli dělat. Važte si toho, že je vaše dítě levoruké. Bude mít v životě velkou výhodu, protože leváci jsou úžasní lidé. Co si o nich myslí vědci?

https://relieved.co/

Leváci používají hodně pravou stranu mozku

Náš mozek je propojený. Pravá strana mozku ovládá 3D vnímání, povědomí o hudbě, představivost a umění. I z tohoto důvodu jsou někteří z nejtalentovanějších umělců leváci. Patří mezi ně Bob Dylan, Pablo Picasso, Bill Gates, Nicole Kidman nebo Angelina Jolie. Umělecké vlohy jsou ale jen jedním z talentů, kterým se mohou leváci pochlubit.

https://relieved.co/

Mezi leváky jsou úžasní baseballoví hráči!

Mnoho odborníků říká, že se levákům skvěle daří v mnoha různých sportech. Vynikají v tenisu, plavání, šermu nebo boxu. Podle statistik se ale levákům velmi dobře daří také v baseballu. A nezáleží na tom, jestli se jedná o nadhazovače nebo pálkaře. Máte-li doma leváka, možná z něj bude výjimečný sportovec, který vám bude dělat radost po celý život.

Čtěte také: Šokující skandál na letišti: Samantha Fox zatčena za výbuch vzteku na palubě!

https://relieved.co/

Leváci jsou mistři multitaskingu

Podle výzkumu Illinois Research Consortium z roku 2008 mají leváci a praváci různé způsoby, jak se vypořádat s pamětí a plněním úkolů. Praváci si problémy rozdělují do různých kategorií a potom řeší jeden problém po druhém. Leváci dokáží analyzovat problém jako celek a potom ho jako celek vyřešit. Z tohoto důvodu jsou skvělí při podnikání nebo na vysokých pozicích.

https://relieved.co/

Možná i z tohoto důvodu se řada leváků stala prezidenty. A budete se divit, kolik jich ve skutečnosti bylo. Levorukým prezidentem byl James A. Garfield, Herbert Hoover, Harry S. Truman, Gerald Ford, Ronald Reagan, George Bush, Bill Clinton i Barack Obama. Všichni byli významnými osobnostmi v historii své země a všichni píší nebo psali levou rukou!

https://relieved.co/

Zdroj: relieved.co