Jaký typ nohou máte a jak jejich vzhled zlepšit?

Pevnější a svalnatější nohy jsou touhou mnoha žen. Při cvičení přitom hodně záleží na tom, jaký typ nohou máte právě vy. Existují čtyři základní typy a jeden z nich jistě máte i vy. Podívejte se na sebe do zrcadla a zjistěte, jaké cvičení pro vás bude ideální a jak můžete získat nádherné nohy. Všechny jsou krásné, ale pro každý druh nohou je vhodnější trochu jiné cvičení. Podívejme se na to.

Kolena směřují ven

Stoupněte si rovně. Jestli vám kolena směřují ven, budete potřebovat pro své nohy tzv. sumo dřep. Postavte se s nohama široko od sebe. Potom udělejte klasický dřep. Na další cvik potřebujete ručník. Postavte se na malý výstupek, např. na práh u dveří. Položte na něj pouze patu a ručník si dejte mezi kolena. Potom se ohněte a dotkněte se prsty špiček prstů u nohou.

Nohy do X

Máte-li nohy do X, boční výpady jsou pro vás skvělým cvičením. Dejte nohy na šířku ramen a jednou nohou vykročte tak daleko, jak to jen půjde. Koleno této nohy ohněte a druhé držte natažené. Potom to opakujte na druhou stranu. Nebo si lehněte na bok s rovnýma nohama. Podepřete si hlavu rukou a horní nohu zvedejte co nejvýše, aniž byste pohnuli boky. Opakujte i na druhou stranu.

Nohy do O

Pro tento typ nohou jsou ideální hluboké dřepy, díky kterým budete mít nádherně tvarovaná lýtka. Další možností je zvedání pat. Postavte se rovně, zvedněte se na špičky a potom spusťte chodidla znovu na zem. Tento pohyb opakujte. Jde o velmi jednoduchý cvik, ale dokáže skvěle tvarovat lýtka i stehna. Další den vás budou jistě bolet zadní strany stehen.

Dokonale rovné nohy

Máte krásné a dokonalé nohy? Jestli nemáte na žádném místě velkou mezeru, máte velké štěstí. Můžete provádět jakékoli z uvedených cviků nebo klidně i jiné. Musíte jen myslet na to, že je důležité stát s rovnými zády a nohama na šířku ramen. To je klíčové prakticky pro všechny cviky na nohy, zadek i další části těla.

Zdroj: fokusz.online