Jaro je ideální čas na probuzení a hnojení muškátů

Muškáty jsou v Čechách neuvěřitelně oblíbené a doma je má každý druhý. Jaro je nejlepším obdobím, kdy se můžete soustředit na jejich péči. V létě díky tomu budete mít nádhernou ozdobu svého domova. A všichni víme, že dokáží udělat velkou parádu. Musíme jim ovšem na jaře poskytnout dobrý základ pro bohaté květenství v létě. Jak to udělat?

https://unsplash.com/

Na jaře je nejlepší čas na kontrolu rostlin

V první řadě musíte na jaře provést důkladnou prohlídku. Zkontrolujte stav rostlin. Možná je budete muset přesadit do větší nádoby a vyměnit jim substrát. Příliš dlouhé rostliny můžete také zkrátit a odstraněnou část rostlin nechat zakořenit.

https://unsplash.com/

Tak získáte nové rostliny, které vám budou zdobit dům i zahradu. Jestli nemáte na další rostliny místo, můžete z nových rostlinek vytvořit skvělý dárek.

Čtěte také: Polštářky jsou praktickým, ale i stylovým doplňkem každého interiéru

Jaro je ideálním obdobím na rozmnožování rostlin a muškáty nejsou žádnou výjimkou. Čerstvý řez ošetřete mletou skořicí a zapíchněte do vhodného substrátu. Zakryjte ho sáčkem nebo plastovou lahví a počkejte. Během týdne nebo dvou byste měli vidět první kořínky. Na rozmnožování u muškátů nepotřebujete ani celé řízky. Někdy můžete rostlinu vypěstovat i z jediného listu.

https://unsplash.com/

Dopřejte muškátům přírodní hnojivo

Stejně jako jiné rostliny, také muškáty potřebují na jaře trochu hnojiva. Průmyslová hnojiva jsou velmi drahá a stejně dobré (možná i lepší) výsledky získáte s obyčejným droždím. Budete mít doma hnojivo za pár korun, které muškáty dokonale vyživí. Na 200 litrů vody budete potřebovat jen 60 gramů čerstvého droždí a 150 gramů cukru.

V jednom litru teplé vody rozpusťte droždí a cukr. Promíchejte a nechte stát 2 hodiny. Směs potom nalijte do velké nádoby (10 litrů) s vodou. Zakryjte potravinářskou fólií a nechte stát na teplém místě. Po dvou dnech bude droždí znovu pracovat a můžete tuto směs nalít do 200litrového sudu s vodou. Díky tomu získáte obrovské množství hnojiva za pár korun.

Zdroj: ireceptar.cz