David Hampl
26 března, 2019

Kilt je naprosto samozřejmý oděv ve Skotsku, kde patří mezi formu jak slavnostního oblečení, tak určitého kroje. Muži ho pochopitelně nosí hrdě a také s úctou. A tak není nic neobvyklého, že si ho čas od času vezmou i když nejsou zrovna ve Skotsku, ale žijí jinde. A tak s ním vyrazí i ven, na ulici. A takto začíná příběh, u kterého se náramně pobavíte. Je o 2 mužích v kiltech, kteří si na ulici vykračují jako by nic.

Co se obvykle nosí pod kiltem? Co myslíte?

Pravidla říkají nejenom to, co má takový skotský kroj související s kiltem obsahovat, ale často se dotýkají také toho, co se vlastně pod kiltem nosí. Pokud to nevíte, tak budete dost možná překvapeni. Legendy říkají, že pod kiltem by měl být muž naostro. Neměl by pod ním mít nic. Ostatně dokazuje to například film Statečné srdce a jedna z vtipných scén před jednou z důležitých bitev. Jsou Skotové, kteří toto pravidlo dodržují, stejně jako jsou Skotové, kteří nikoliv. My se však zaměříme na 2 muže na chodníku, u kterých velmi brzy zjistíte, jak to s daným pravidlem vůbec je.

I když nefoukalo, šlo zjistit, co pod kiltem mají

Jdou po ulici, jako běžní Skotové. Ženy, které jsou za nimi se nestačí divit. Najednou se jim kilty zvednou a rázem je vidět jejich pozadí. Záhada o tom, co pod kiltem mají, je rázem vyřešena. Kilty však nezvedá vítr, ale zajímavý mechanismus, kterým je ovládají samotní muži. Proč? Pobavení ostatních si sami ze sebe dokáží dělat legraci. Jak je vtipná, to necháme na vás a vašem posouzení. Níže najdete video, kde můžete tyto dva Skoty ve svých kiltech, bez spodního prádla jasně vidět.

Sdílejte článek