David Hampl
14 července, 2021

Léto je úžasným obdobím pro všechny, kdo mají za domem zahradu. Zároveň ale přichází také období, kdy je zahrada plná různých druhů hmyzu. Slimáci jsou velkým problémem pro většinu zahrádkářů, protože zničí úplně všechno, co se snažíte vypěstovat. Naštěstí existují skvělé způsoby, jak se vypořádat s nežádoucími nájemníky na dvoře bez použití granulí nebo jiné chemie. Dobré to bude nejen pro vaši peněženku, ale také děti, domácí mazlíčky a přírodu.

Pěstujte rebarboru

Možná se vám to zdá podivné, ale ve skutečnosti nemusíte používat žádné speciální prostředky. Úplně postačí, když budete na své zahradě pěstovat rebarboru. Nejen, že je chutná a připravíte z ní vynikající koláč, ale skvěle funguje v boji proti slimákům. Slimáci tuto rostlinu milují a počítejte s tím, že spořádají všechny listy. Když jí budete pěstovat na okraji své zahrady, zbytku se zaručeně vyhnou a vy je budete mít pod kontrolou.

Existují také rostliny, které slimáci jednoduše nesnášejí. Rostliny, které štípají, jsou tvrdé nebo vydávají nepříjemný zápach, jsou pro ně extrémně odpudivé. Sázejte proto bylinky poblíž zeleninové zahrádky. Slimáci nenávidí rozmarýn, tymián, levanduli a měsíček. Uvidíte, že se jim budou na dálku vyhýbat. Stejně tak můžete vytvořit různé překážky, které jim znesnadní přístup, např. pichlavé dřevěné štěpky nebo jehličí z vánočních stromků (pokud nemáte děti a zvířata).

Vaječné skořápky

Obyčejné vaječné skořápky, které rozbijete na malé kousky, fungují stejně dobře, ale musíte z nich vytvořit alespoň 10 cm široký proužek. Kromě toho můžete také slimáky lákat do pastí a následně je likvidovat (ideálně obyčejnou kuchyňskou solí). Ideální je k tomuto účelu použít velký list, kousek lepenky nebo větší hrnec. Použijte ale rozhodně něco, co již nemáte v úmyslu znovu používat. Slimáci totiž nezničí pouze vaši zahradu, ale také všechny předměty, které na ně použijete.

Sdílejte článek