Jediná přísada zlepší zdraví celé zahrady i plodin. Jaká?

Epsomská sůl je hořká a můžete ji doma využít při koupeli na nohy. Kromě toho se ale skvěle hodí také na zahradu. Tato úžasná surovina vám může zachránit trávník i záhony s květinami. Zbavíte se nepříjemných škůdců a posílíte zdraví své zahrady. Poradíme vám, jak ji využít na své zahradě. Není na tom nic těžkého a navíc vás to nebude stát téměř žádné peníze.

Zelenější trávník

Zahradníci vám rádi doporučí Epsomskou sůl pro zdravý a nádherný trávník. Posypte trávník několika hrstmi soli. Tato sůl obsahuje vysoké množství hořčíku a fosforu, takže podpoří zdraví trávníku. Jestli chcete hustý a dokonale zelený trávník, využijte tuto metodu.

Epsomská důl také zlepšuje vstřebávání živin při přesazování nebo klíčení nových semen. Stejně jako hodně chemických hnojiv, také Epsomská sůl obsahuje hořčík, fosfor a síru. Využít můžete samozřejmě také jiná organická hnojiva, která napomáhají pro vstřebávání živin.

Čtěte také: Nejlepší přírodní hnojiva pro domácí jahody

Odstranění škůdců

Epsomská sůl je ideální zbraní proti slimákům, stejně jako klasická sůl. Chlorid sodný se používá běžně na hubení škůdců. Na rozdíl od stolní soli se tato hořká sůl mnohem lépe rozpouští ve vodě, takže se mnohem snáze rozpustí na povrchu země a vsákne se do půdy.

Tato sůl je ideálním prostředkem také na růže. Stačí, když ji nasypete kolem keřů. Můžete si také připravit směs z vody se solí a nastříkat ji kolem růží. Sůl se vám bude hodit také při pěstování ovoce, protože díky ní bude zrání rychlejší a plody budou sladší. Epsomská sůl zvyšuje aktivitu chlorofylu, která pomůže k produkci většího množství plodů.

shutterstock.com

Zázračné hnojivo pro rajčata a papriky

Pěstování rajčat a paprik je úžasnou příležitostí k tomu, abyste měli organické a domácí plody. Musíte počítat s tím, že rajčata pro svůj růst potřebují hodně vápníku. Pro podporu jeho vstřebávání můžete použít Epsomskou sůl. Postačí vám jednoduchá směs, kterou si vyrobíte během pár vteřin.

Smíchejte 2 lžíce soli a 3 litry vody. Jednou za dva týdny zalijte touto směsí rajčata nebo papriky. Uvidíte, že rostliny budou zdravější a plody chutnější. Všichni sousedé a známí vám budou závidět, až uvidí vaše rajčata a papriky.