Jedinečné vlastnosti melounových semínek musíte znát!

Vodní meloun je typické letní ovoce, které si můžete vychutnat jen během horkých dnů. Pravdou je, že velmi zdravá není jen jeho dužina, ale také semínka. Obsahují obrovské množství vitamínů a minerálů, které vám mohou pomoci se zdravím vašeho organismu. Konzumovat je můžete ve formě mléka nebo tinktury. V obou případech si užijete úžasné vlastnosti.

Co obsahují melounová semínka?

Semínka z vodního melouny jsou plná zdraví. Obsahují velké množství vitamínů skupiny B, fosfáty, zinek, vápník a mnoho dalších složek. Tradiční čínská medicína je využívá proti mnoha onemocněním. Jedná se hlavně o preventivní prostředek, takže semínka nevnímejte jako zázračný lék proti nějaké nemoci. Zkusit můžete oba recepty a uvidíte, který vám bude chutnat více. Důležité je nevyhazovat semínka z melounů, vždy je dobře očistit, nechat uschnout a schovávat na tyto dva recepty.

Shutterstock

Melounové mléko

Na tento recept potřebujete jen semínka a nízkotučné mléko. Všechna semínka osušte v troubě a potom je rozdrťte na velmi jemný prášek. Použít můžete mixér nebo kuchyňského robota. Až budete mít k dispozici čistý prášek, přidejte do něj mléko v poměru 1:10 a důkladně promíchejte. Výsledek musí být tekutý. Vypijte ráno dva šálky nalačno a pijte tuto směs vždy tři dny za sebou. Potom si dejte pauzu a znovu můžete mít mléko další tři po sobě jdoucí dny.

Shutterstock

Melounová tinktura

Druhou možností je tinktura, na kterou potřebujete 5 lžic semínek a 1 litr studené vody. Semínka znovu opražte v troubě a potom důkladně namelte jako u předchozího receptu. Zalijte je studenou vodou a postavte na sporák. V tomto případě nemusí být namleté úplně na prášek, ale jen na menší kousky. Tinkturu vařte po dobu 30-40 minut. Poté tekutinu přeceďte a během dne vypijte tři sklenice. Obě varianty vám pomohou s hubnutím, regulací stresu a fungují také při potížích s prostatou.

Zdroj: rchevebi.com