Jedinečné vlny přináší nečekané nebezpečí pro všechny lodě

Na internetu a sociálních sítích často vidíme věci, které nejsou skutečné. Photoshop dokáže změnit prakticky cokoli a zajistí, že to vypadá velmi reálně. Na druhou stranu jsou i věci, které se zdají neskutečné a přitom jsou reálné. To je případ čtvercových vln, se kterými se doopravdy můžete na moři nebo v oceánu setkat. Turisté je zachytili na kameru na břehu Île de Ré ve Francii.

Zvláštní úkaz přírody

Ostrov Île de Ré je poměrně často navštěvované místo. Turisté ho milují, protože jsou z něj nádherné výhledy na moře i do vnitrozemí. Před pár lety zde skupinka turistů zažila něco velmi netradičního. Takový pohled jistě nečekali a budou si ho pamatovat do konce svého života. Čtvercové vlny neuvidíte každý den, takže tento jev museli ihned zdokumentovat.

Na první pohled to vypadá, jako když vlny vytváří dokonalé čtverce. Ne, není to podvrh. Podle vědců se to nestává příliš často, ale tento jev existuje. Dochází k němu při křížení vln. A k tomu dochází působením protichůdných větrů, které se vzájemně protínají v pravém úhlu. Voda nakonec vypadá jako obrovská šachovnice a je na ni neuvěřitelný pohled.

Čtěte také: Zázrak v podobě paterčat, rodiče nadšeně sdílejí první fotky!

webniusy.com

Nádherná podívaná přináší rizika

Na první pohled se jedná o překrásnou přírodní zajímavost. Neměli byste se ale nechat příliš unášet. Z břehu je tato záležitost naprosto bezpečná, ale pro lodě představuje velké nebezpečí. Jestli jste v té chvíli na moři, měli byste být velmi opatrní. Kvůli protichůdným vlnám se zvyšuje šance, že se loď převrátí nebo ji kapitán nebude moci dobře ovládat.

Naštěstí turistům, kteří tuto podívanou natočili na telefon, se nic nestalo. Tento jev se navíc neobjevuje příliš často, takže ho pravděpodobně uvidíte pouze na fotografiích nebo videu. V každém případě se jedná o úžasný pohled, který vypadá jako vystřižený z photoshopu. Jestli se s tímto jevem někdy setkáte, ihned ho zaznamenejte a nezapomeňte své fotografie nebo videa sdílet s ostatními.

Zdroj: webniusy.com