Jedinečný trik od profesionální květinářky pro bujné rostliny

Všechny pokojové rostliny si zaslouží vhodnou péči. Hnojivo je nedílnou součástí pěstování všech rostlin. Jestli chcete mít zdravé a bohaté pokojové rostliny, musíte jim dát dobrou výživu. Přírodní hnojiva jsou pro tyto účely nejlepší, protože ušetří přírodu i vaši peněženku. Banány jistě kupujete a můžete využít i část, kterou většina lidí vyhazuje do koše. Jak?

https://smakdnia.pl/

Banánové slupky jsou ideální hnojivo

Banány (stejně jako jejich slupky) obsahují vysoký obsah draslíku, hořčíku a dalších minerálů. A právě díky tomu jsou jedinečným hnojivem pro pokojové i zahradní rostliny. Slupky můžete použít hned dvěma způsoby. Dobře si osušte, rozdrťte a při přesazování zakopejte do země u koření rostliny. Tím se budou rostliny vyživovat přímo od kořenů a budou prospívat.

https://smakdnia.pl/

Druhou možností je zalít pokojové rostliny čerstvou vodou z banánových slupek. Stačí, když je ponoříte do 1 litru vody a necháte 24 hodin odstát. Tímto roztokem potom zalijte rostliny. Nezalévejte rostliny při každém zalévání, ale můžete tuto vodu používat pravidelně během celého roku (kromě zimy). Hnojivo můžete používat na orchideje, vánoční kaktusy nebo muškáty.

Čtěte také: Rychlé vaření zeleniny: Použijte mikrovlnku a stačí minuty

https://smakdnia.pl/

Další možností, jak doma využít banánové slupky

Banánové slupky můžete použít také pro měkčí maso. Vložte je na dno pekáče pod masu. Maso díky tomu nebude vysušené a dokonale změkne. Slupkami od banánů si můžete také snadno a rychle vyleštit boty. Stačí vnitřek slupky otřít o kožené boty a potom vyleštit hadříkem. Stejný postup můžete použít také v případě stříbrných šperků nebo příborů.

https://smakdnia.pl/

Banánové slupky jsou ideální také na odstranění mšic, protože tito škůdci nesnáší vůni rozkládajících se banánů. Dokáže ale také zklidnit podrážděnou pokožku nebo ji nádherně omladit. Pro zklidnění po kousnutí hmyzem stačí místo otřít vnitřní stranou slupky z banánu. Pro mladší a pružnější pokožku vám postačí kousek slupky, se kterým si budete masírovat obličej.

Zdroj: smakdnia.pl/