Jednoduchý a levný způsob, jak vyčistit spáry na dlažbě

Každý si po nějaké době doma všimne, že spáry na dlažbě nebo obkladech v koupelně či kuchyni nevypadají jako nové. Jejich čištění může být poměrně náročnou záležitostí, ale existují i poměrně jednoduché způsoby, jak to udělat. Na jeden z nich se dnes podíváme. Směs na čištění z domácích surovin je velmi levná a zároveň extrémně účinná.

Jedinečný recept na čisté spáry

Na výrobu domácího čistidla budete potřebovat 2 polévkové lžíce tekutého mýdla, ½ litru horké vody, 2 lžičky jedlé sody, 2 polévkové lžíce peroxidu vodíku a 2 lžíce octu. Většinu těchto ingrediencí máte neustále doma, takže si budete moci směs připravit kdykoli bude potřeba. Tento domácí prostředek připravíte během pár minut a vyčistíte s ním všechny spáry v domě.

https://www.pexels.com/

Při výrobě jednoduše smíchejte všechny ingredience dohromady. Houbičkou na nádobí naneste směs mezi dlaždice na spáry. Nechte působit po dobu 5-10 minut. Poté podlahu nebo obklady umyjte jako obvykle. Jestli chcete podpořit efekt tohoto čističe, otřete suché spáry voskovou svíčkou nebo vysušte fénem. Díky tomu zůstanou spáry čisté velmi dlouho.

Čtěte také: Jak se zbavit zkondenzované páry na okenních tabulích

Další domácí metody, kterými ušetříte peníze

V domácnosti na čištění spár nebo vodního kamene můžete použít i mnoho dalších produktů, které máte neustále v kuchyni. Velmi efektivní je spojení octu a jedlé sody, ze kterých vytvoříte hustou pastu. Použít ale můžete také kyselinu citronovou a jedlou sodu. Postačí vám ½ hrnku jedlé sody a 1/3 hrnku kyseliny citronové, které dolijete horkou vodou.

https://www.pexels.com/

Využít můžete i kombinaci jedlé sody s bělidlem na prádlo. A velmi dobře funguje také zubní pasta nebo odlakovač na nehty. To jsou ale velmi alternativní produkty, které byste měli používat jen ve výjimečných případech. Máte-li ve spárách plíseň, můžete použít také amoniak, tedy čpavek. Při jeho použití ale musíte postupovat velmi opatrně, protože vám může poškodit pokožku.

Zdroj: ohlyad-dnya.net.ua