Jednoduchý a levný způsob, jak vyčistit spáry na dlažbě

Každý si po nějaké době doma všimne, že spáry na dlažbě nebo obkladech v koupelně či kuchyni nevypadají jako nové. Jejich čištění může být poměrně náročnou záležitostí, ale existují i poměrně jednoduché způsoby, jak to udělat. Na jeden z nich se dnes podíváme. Směs na čištění z domácích surovin je velmi levná a zároveň extrémně účinná.

Jedinečný recept na čisté spáry

Na výrobu domácího čistidla budete potřebovat 2 polévkové lžíce tekutého mýdla, ½ litru horké vody, 2 lžičky jedlé sody, 2 polévkové lžíce peroxidu vodíku a 2 lžíce octu. Většinu těchto ingrediencí máte neustále doma, takže si budete moci směs připravit kdykoli bude potřeba. Tento domácí prostředek připravíte během pár minut a vyčistíte s ním všechny spáry v domě.

https://www.pexels.com/

Při výrobě jednoduše smíchejte všechny ingredience dohromady. Houbičkou na nádobí naneste směs mezi dlaždice na spáry. Nechte působit po dobu 5-10 minut. Poté podlahu nebo obklady umyjte jako obvykle. Jestli chcete podpořit efekt tohoto čističe, otřete suché spáry voskovou svíčkou nebo vysušte fénem. Díky tomu zůstanou spáry čisté velmi dlouho.

Další domácí metody, kterými ušetříte peníze

V domácnosti na čištění spár nebo vodního kamene můžete použít i mnoho dalších produktů, které máte neustále v kuchyni. Velmi efektivní je spojení octu a jedlé sody, ze kterých vytvoříte hustou pastu. Použít ale můžete také kyselinu citronovou a jedlou sodu. Postačí vám ½ hrnku jedlé sody a 1/3 hrnku kyseliny citronové, které dolijete horkou vodou.

https://www.pexels.com/

Využít můžete i kombinaci jedlé sody s bělidlem na prádlo. A velmi dobře funguje také zubní pasta nebo odlakovač na nehty. To jsou ale velmi alternativní produkty, které byste měli používat jen ve výjimečných případech. Máte-li ve spárách plíseň, můžete použít také amoniak, tedy čpavek. Při jeho použití ale musíte postupovat velmi opatrně, protože vám může poškodit pokožku.

Zdroj: ohlyad-dnya.net.ua