David Hampl
9 března, 2021

Pro účinnou masáž obličeje je důležité, abyste pleť nejprve očistili. Tak totiž pomůžete tomu, že bude pružnější a masáž tak bude mít hlubší a trvalejší účinek.

Jak správně očistit pleť

Základem je samozřejmě vždy vlažná nebo chladná voda, nikoliv voda příliš studená. Poté záleží na tom, zda jste před masáží byla nalíčená. Pokud ano, je třeba z pleti odstranit líčení, přičemž byste měla dát přednost produktům bez konzervantů a parfemace. Ideální jsou zejména neparfemované micelární vody, díky nimž šetrně odstraníte i hlubší nečistoty. 

Jak správně provádět masáž obličeje

Postavte se rovně, zpříma, s narovnanou páteří a vztyčenou hlavou. Ústa lehce otevřete, aby vytvořila tvar písmene „O“. Měli byste cítit, že rty přiléhají k zubům. Pokud jde o pokožku vašeho obličeje, váš celkový postoj přispěje k tomu, že bude lehce napjatá, což je přesně to, co potřebujete.

Pokud chcete mít jistotu, že postupujete co nejvíce v souladu s hygienickými zásadami, můžete použít vhodné jednorázové zdravotnické rukavice. Palce vsuňte do úst a ústa tak lehce roztáhněte tahem směrem ven, abyste ještě více napjali pokožku.

Pomocí konečků ukazováčků obou rukou provádějte lehké krouživé pohyby, přičemž nejlepší je začít od horního okraje rtů, a tedy spodní části nosu směrem šikmo vzhůru, až pod oči. Při kroužení také vždy místy pokožku také na chvíli stlačte. Pokud jde o potřebnou sílu tlaku, měli byste bříšky prstů cítit také svaly pod pokožkou, masáž by však v žádném případě neměla být bolestivá nebo dokonce zanechat na tváři stopy ve formě modřin. Celý proces se doporučuje zopakovat celkem ve třech cyklech.

Efekt obličejové masáže

Pozoruhodné je, že při správně provedené masáži obličeje se krátkodobý efekt dostaví v podstatě okamžitě, protože napětí a masáž působí na snížení hloubky vrásek.

Je však samozřejmé, že účinek po jednorázové masáži nevydrží dlouho. Pokud chcete docílit skutečně trvalejších výsledků, je potřeba masáž provádět pravidelně, nejlépe čtyřikrát nebo pětkrát týdně.

Sdílejte článek