Jednoduchý postřik na papriky, díky kterému budou bohatě plodit

Papriky patří k oblíbeným druhům zeleniny, která je ovšem na pěstování někdy trochu choulostivá. V tomto článku se dozvíte o způsobu, jak snadno zvýšit výnos paprik a dočkat se tak zralých a šťavnatých plodů. Pokud patříte mezi nadšené zahradníky, kteří rádi pěstují svou vlastní zeleninu, vyzkoušejte následující jednoduchý recept.

Vyrobte si domácí postřik

Každý zahradník samozřejmě používá různá hnojiva, ať už chemická nebo organická, roztoky a další směsi. To vše pomáhá paprikám prosperovat, sílit a na podzim získat majiteli zahrady bohatou úrodu. Technika, kterou vám představíme, byla testovaná v reálných podmínkách, proto si můžete být jistí, že funguje. Papriky budou nejen chutnější, ale také odolnější vůči různým chorobám.

Vezměte větší nádobu, která pojme deset litrů vody, a naplňte ji. Přidejte lžíci dolomitové mouky a dobře promíchejte. Směs nalijte do rozprašovače a můžete ji začít používat. Každý keřík postříkejte asi litrem směsi. Díky takovému hnojení papriky lépe absorbují vápník a hořčík z půdy, kyselost půdy se změní na neutrální pH, a rostliny budou zdravější a odolnější.

Čtěte také: Osvědčené kuchyňské triky, které usnadní život každé hospodyňce

Co papriky potřebují?

Papriky jsou teplomilné rostliny – teplo potřebují od semínek až po období sklizně. Nemají rády střídání a výkyvy teplot, bude se jim tedy nejlépe dařit ve fóliovníku nebo ve skleníku. Substrát musí být kvalitní a spíše s nižším obsahem živin. Ideální dobou na výsev je druhá polovina února a začátek března, kdy už je přes den více světla.

Substrát pro klíčení musí být neustále mírně vlhký, rostoucí rostliny ale nemají rády přemokření, a tak je stačí zalévat dvakrát až třikrát týdně, aby zemina vždy stačila proschnout. Rostliny také musíte pravidelně prohlížet, zda nejsou napadené mšicemi nebo sviluškami. Pokud tyto škůdce na listech objevíte, jednejte co nejrychleji, jinak mohou rostliny zničit a přenést na ně nebezpečné virózy.

Zdroj: ohlyad-dnya.pro