Jednoduchý trik, který vám ušetří peníze za topení

V každé domácnosti byste měli znát triky pro lepší a jednodušší fungování vašeho domova. Jedním ze způsobů, jak si dopřát většího tepla a zároveň ušetřit za topení, je použití fénu. Možná si říkáte, že vám obyčejný fén nemůže pomoci, ale ve skutečnosti s ním můžete ušetřit na vytápění svého domova. Poradíme vám, jak to udělat.

Ekonomický provoz radiátorů zajisté obyčejný fén

Většina žen má doma fén, aby si mohly rychle a jednoduše usušit vlasy. Kromě toho vám ale může pomoci také při odstranění prachu ze záhybů uvnitř radiátorů. Zlepšíte tím výkon svého topení a zajistíte, že z něj bude sálat maximální množství tepla. Na první pohled se to nezdá tak důležité, ale opak je pravdou. Ve skutečnosti vám to může ušetřit hodně peněz.

https://www.pexels.com/

Publikace britského „The Mirror“ zdůraznila, že tímto způsobem můžete ušetřit až 600 britských liber (16 tisíc korun) ročně. U nás to může činit až 800 euro (19 tisíc korun) ročně. Špinavý topný systém může zvýšit účty za vytápění vašeho domova až o 25 procent. Díky obyčejnému fénu přitom můžete radiátor dokonale vyčistit a ušetřit hodně peněz ze svých účtů.

Čtěte také: Jablka nemusí být jen k jídlu! Takto se dají využít

Jak vyčistit radiátor fénem?

Hromadění prachu uvnitř radiátorů je škodlivé nejen pro cirkulaci horkého vzduchu, ale také pro uvolňování prachu do vzduchu. V důsledku usazeného prachu klesá výkon vašeho radiátoru a platíte i za teplo, které si ve skutečnosti neužijete. Poradíme vám pár jednouchých kroků, jak můžete radiátor vyčistit fénem, který máte neustále v koupelně.

https://www.pexels.com/

Radiátory zcela uzavřete a položte na ně ručník. Prach se díky tomu nebude šířit na podlahu a usnadníte si pozdější úklid. Fén zapojte do zásuvky, zapněte na nejsilnější výkon a otočte ho tak, aby foukal svisle k horní části radiátoru. Prach se vytlačí na podlahu, kde ho můžete jednoduše vysát nebo vytřít. V tuto chvíli máte hotovo a můžete začít topit.

Zdroj: newsitamea.gr