Každý ví, že dobře upravené vlasy jsou důležitým atributem ženské krásy. Zdraví lidé mají obvykle lesklé a svěží vlasy, ale není tomu tak vždy. Ženy lze rozdělit na ty, které dostaly takový dar od přírody, a ty, které musí pro takový výsledek něco udělat. Zástupkyň druhé skupiny je mezi ženami mnohem více, proto většina z nich ví, že čím kratší je účes, tím svěží vlasy vypadají. Jaké účesy Vám pomohou skrýt vaše nedostatky a zdůraznit Vaše silné stránky?

Mikádo rovného střihu

Tento účes byl na vrcholu popularity v roce 2020, protože vlasy vypadají hustě a svěže. Současně je tento účes snadný nejen na tvorbu, ale také na údržbu, která je pro moderní ženy lákavým atributem.

Podkova

Variace na mikádo, která je vhodná pro všechny, které mají rády hravé účesy. Nad krkem kratší střih přechází do delších loken rámujících obličej. Pro vzdušnější účes volte cestu přírodního schnutí a následného vyfoukání, vzdušnost a výdrž zaručeny.

Pixie

Tento účes je jedním z nejideálnějších účesů pro jemné a řídké vlasy. Krátký střih, který je charakteristický patkou, má dvě výhody. Zaprvé je velmi ženský, ač postrádá kštici dlouhých loken. Zadruhé omlazuje nositelky všech věkových kategorií.

Polodlouhý sestřih

V případě, že chcete přidat objem, ale nechcete přijít o délku, jde o skvělou volbu. Sestříhání dokáže v kombinaci s hrou barev vykouzlit efekt výrazně bohatších loken.

Dlouhá patka a pěšinka na straně

Tento typ účesu je vhodný pro ty, které si čas od času rády uvážou culík či upletou cop. Navíc tento účes působí žensky a nepůsobí takové potíže, jako dlouhé vlasy. Jde prakticky o stejný účes, jako je klasické rovně střižené mikádo, jen díky pěšince na straně vznikne dlouhá patka, která nahradí ofinu.

Co další pomůže zamaskovat řídké a jemné vlasy?

Kromě volby správného účesu existují další klíčové faktory, které Vám pomohou k lepšímu vzhledu jemných vlasů.

  • Správné přípravky - V první řadě volte takový šampon, který vlasy nezatěžuje a nezpůsobuje maštění. Sáhněte po šamponech s velmi lehkou konzistencí, případně se poraďte v lékárně. Dále se vyvarujte gelům, tužidlům či voskům, takové přípravky vlasy přilepí k hlavě.
  • Pozor na poničení – Vyhněte se všemu, co může vlasy zničit. Nešetrné barvení, trvalá, žehlení i kulmování vlasy vysušuje a napomáhá jejich lámání.
  • Vyživujte – Nezapomínejte na vyživující masky, zábaly a kúry, které je vhodné používat alespoň dvakrát týdně. Nejlepší péči poskytnou přípravky s kaviárem, kolagenem, koenzymem Q10 či za studena lisovaným olejem.

Sebelepší střih a péče nenahradí vlasům to, co jim chybí zevnitř. Kromě kvalitních přípravků a minima tepelných úprav také nezapomínejte na vitamíny. Pomoci pomohu vitamínové doplňky, ale základem je správná strava, obsahující potřebné látky.

Sdílejte článek