Jen dvě ingredience a máte domácí prostředek proti celulitidě

Co je to vlastně celulitida? Říká se jí také pomerančová kůže a její příčinou je porucha toku lymfy v těle. Projevuje se zdrsnělou, hrbolatou kůží, ale také důlky a různým nerovnostmi v pokožce. Její vznik podporuje zejména nedostatek pohybu, ale také například užívání hormonální antikoncepce v mladém věku.

Jen málokterá žena se může pyšnit tělem, které není poznamenáno celulitidou, a to se obvykle jedná o mladé ženy. S přibývajícími léty je tento problém mezi ženami mnohem rozšířenější a v žádném případě se nejedná jen o ženy s nadváhou.

Ačkoliv na trhu existuje pro boj s celulitidou řada produktů, přinášíme vám jednoduchý, ale velice účinný recept na domácí prostředek, který váš problém výrazně zmírní.

Čtěte také: Trápí Vás krátké řasy? Získejte dokonale dlouhé, zdravé a tmavší řasy díky přírodnímu séru Denatura!

Co budete potřebovat k přípravě

K výrobě vašeho domácího prostředku proti celulitidě si nejprve připravte velkou mísu nebo jinou vhodnou nádobu. Nachystejte si rovněž průhlednou potravinovou folii a menší, tenčí ručník.

Dále budete potřebovat

  • 1 lžící kvalitního čistého jablečného octa, a
  • 100 ml tělového mléka, které máte vyzkoušené a vyhovuje vaší pokožce.

Takto připravenou emulzi použijte na kteroukoliv vaši problémovou oblast. Vhodná je především pro oblast stehen, břicha a kyčlí. Abyste vytvořili zábal proti celulitidě, navlhčete emulzí připravený ručník, přiložte ho na postižené místo a přes něj přetáhněte průhlednou folii. Nechte takto působit přibližně 30 minut. Po uplynutí této doby folii i ručník odstraňte a pokožku opláchněte chladnou vodou.

Jak často proces opakovat

Pokud budete výše popsaný postup opakovat celý měsíc, a to nejméně třikrát týdne, stačí tato doba na to, abyste zaznamenali viditelný úspěch. Tělo se vám zpevní a celulitidu nahradí hladká, pevná pokožka.

Samozřejmě je vždy lepší problém řešit komplexně, tedy nespoléhat pouze na domácí emulzi, ale upravit také jídelníček na zdravější variantu a nezapomínat také na pravidelný pohyb. Uvidíte, že výsledky budou překvapující!