Jen nejpozornější lidé mohou najít odlišnou kočku

Hledání rozdílů, logických návazností nebo jen dílků při skládání puzzlů trénuje váš mozek. Musíte se totiž pekelně soustředit na jednu věc. Možná se jedná o činnosti, které jsou vám v reálném životě na první pohled k ničemu. Opak je pravda, protože vám hodně pomohou s funkcemi mozku. Navíc fungují jako prevence demence a dalších degenerativních onemocnění.

Vizuální testy jsou ideální pro mozek

Všechny optické klamy a vizuální testy jsou velmi dobré pro váš mozek. Trénujete díky tomu jeden velký sval, který vám pomůže během každého dne. S těmito testy, skládáním puzzle nebo luštěním křížovek posílíte činnost svého mozku. Vaše pozornost, soustředění, paměť i logické myšlení budou mnohem lepší. Na dnešním obrázku se skrývá jedna kočka, která vypadá trochu jinak než všechny ostatní. Nastavte si na stopkách čas 10 vteřin a zkuste tuto hádanku vyřešit.

zinoti.lt

Otestujte svůj zrak i mozek

Na to, abyste to vyřešili takto rychle, musíte mít velmi bystrý zrak a skvělou pozornost. Na první pohled se mohou zdát všechny obrázky stejné, ale jeden z nich je přece jen trochu jiný. Vaším úkolem je najít tu jednu kočku, která se odlišuje. Když ji najdete do 10 vteřin, máte obrovské štěstí. Váš mozek pracuje na plné obrátky a nemusíte nad tréninkem příliš přemýšlet. Tyto zajímavé testy vám ale mohou pomoci ve stáří, když je budete v mládí dělat pravidelně.

Čtěte také: Děti v této školce spí venku v mrazu! Proč?

zinoti.lt

Najděte odlišnou kočku

Na dnešním obrázku se nachází šest řad kočičích řad a v každé z nich je jedna kočka. Důkladně (ale velmi rychle) se podívejte na všechny kočky. V páté řadě se podívejte na třetí kočku zleva. Právě tomuto kočičímu obličeji chybí ústa. Jde o malou linku uprostřed obličeje, a právě proto ji najde během 10 vteřin jen pár velmi pozorných jedinců. Jedná se o velmi malý rozdíl, a proto je tato hádanka tak těžká. Vyzkoušejte to také u dalších členů domácnosti, včetně dětí.

Zdroj: zinoti.lt