David Hampl
8 ledna, 2022
, ,

Ashley Bolling, majitelka kadeřnictví v Kentucky, se jednoho dne rozhodla sdílet zdánlivě obyčejnou fotografii bot jedné ze svých klientek a zároveň kamarádek. Opatřila ji ale doplňujícím příběhem, který u spousty lidí vyvolal bouřlivé emoce, a příspěvek se okamžitě stal hitem internetu. K dnešnímu dni má tento příspěvek už přes 10 000 sdílení.

https://www.tudasfaja.com/

Usnula téměř okamžitě

Zákaznice, která pracuje jako zdravotní sestra, byla po směně tak unavená, že když usedla do kadeřnického křesla, zakrátko usnula. To kadeřnici zasáhlo natolik, že vyfotografovala její nohy opřené o židli a napsala emotivní příspěvek, který upozornil na často anonymní hrdiny starající se dennodenně o nemocné pacienty.

Příspěvek si získal množství souhlasných komentářů od vysloužilých zdravotních sester, od rodin zdravotníků i od současných sestřiček. Ti všichni Ashley psali z celého světa a děkovali jí za její milá slova. Kadeřnice přiznala, že tak silnou odezvu nečekala. Možná bychom měli osobám okolo nás říkat častěji, jak moc si jejich práce vážíme.

Co stálo v příspěvku?

„Byla v práci celou noc, a ještě se ani nestihla vyspat, když usedla do mé židle, ovšem až po tom, co mi po cestě koupila snídani. Když začala klimbat, jemně jsem jí hlavu opřela o své břicho a pokračovala jsem v barvení vlasů… pak jsem si všimla jejích bot. Přemýšlím, kolik mil tyto boty ušly. Čím vším si prošly. Krev? Slzy? Dovnitř a ven z nekonečně mnoha pokojů pacientů, o které se stará?

Přemýšlím, kolik hodin ji už boty nosí, a vůbec všechny lidi jako je ona, když doslova zachraňují životy těch, co milujeme a drží za ruku ty, co už boj prohráli. Ale teď, s těmito botami položenými na židli, s telefonem v klíně, jsem dostala možnost se o ni postarat (i když jen na pár hodin) a cítím se extrémně poctěná tím, že mohu pečovat o tak tvrdě pracující, inspirativní ženu, kterou mám to štěstí nazývat přítelkyní.“

Sdílejte článek