Kamarádka mi řekla mnoho skvělých tipů na použití jedlé sody: Budete překvapeni jejími účinky a na co vše ji doma využijete! -
Menu

Kamarádka mi řekla mnoho skvělých tipů na použití jedlé sody: Budete překvapeni jejími účinky a na co vše ji doma využijete!

vytřete důkladně směsí celou vyprázdněnou ledničku. Nechte působit alespoň 10 minut, poté omyjte teplou vodou a vytřete celý vnitřek do sucha.

#5 Zase zářivé dlaždičky

Jak na zašedlé dlaždičky? Jedlá soda bude mít opět hlavní roli, naneste ji přímo na dlaždičky pomocí houby, pořádně rozetřete a nechte působit. Pro příjemnou vůni můžete nakapat na houbu pár kapek esenciálního oleje. Poté omyjte a nebudete věřit svým očím, dlaždičky opět září čistotou!

#6 Perfektní čistič na spáry

Jak dosáhnout čistých spár bez patogenů mezi dlaždicemi nebo obklady? Opět si vezměte na pomoc jedlou sodu, tentokrát v kombinaci s peroxidem vodíku. Po smíchání otřete plochy včetně spár, dočistit můžete pomocí starého zubního kartáčku. Omyjte velkým množstvím vody a zázrak! Čisté a bez mikrobů a virů!

#7 Vyčistí vnitřek myčky

Mastnota a nepříjemné pachy uvnitř myčky? Jedlá soda s tím zatočí během jediného mycího cyklu, který pusťte bez naplnění myčky nádobím. Doprostřed myčky dejte hrnek s jedlou sodou a spusťte oplach nebo standardní mycí program.

#8 Čištění dřevěného nábytku

I zde si jedlá soda poradí ve spojení s kokosovým tukem. Potřete vyrobenou pastou dřevěný nábytek, pasta vyčistí nečistoty a zahladí jemné vrypy, také navrátí lesk vybledlému laku. Pro nepřístupná místa v rozích nábytku je možné použít starý kartáček na zuby a místa dočistit.

1
2
TIPY A TRIKY

Jahody mohou být plné červů, bakterií a virů: Před jakémkoliv…

Kdo by nemiloval jahody, že? Vypadají krásně a chutnají úžasně. Možná jste si ale nikdy nepomysleli, co všechno s nimi…
TIPY A TRIKY

Domácí metody k odstranění mozolů, takže si už nikdy nebudete…

Ztvrdlá kůže na chodidlech není nic příjemného. Potýká se s ní každý z nás. A to především v letních měsících, kdy nosíme otevřenou…
PR články

Když léto na kole, tak to chce správné cyklistické oblečení…

Čím lépe se na kolo vybavíte, tím méně budete i při úmorné jízdě pociťovat nepříjemné pocity a zážitky. Nejnáročnější…
TIPY A TRIKY

Nezáleží na tom, jak drahý či exotický melou si koupíte:…

Máme tady léto, a to je čas pro konzumaci zeleniny a ovoce ve větším množství než normálně. Ovoce i zelenina…
PR články

Nevíte, jak to zabalit? My vám poradíme!

Bezodpadová společnost je v podstatě těžko dosažitelným ideálem. Bez balicích materiálů se zkrátka, jak mnozí již zjistili, obejdeme jen…
TIPY A TRIKY

Komáři to absolutně nenávidí a zůstanou na desítky metrů daleko:…

Léto už začalo a s tím souvisí i vysoký výskyt hmyzu, který umí být mnohdy velmi otravný. Jste-li zvyklí mít v noci…