Každý má svého strážného anděla. Kdo je ten váš?

Na strážné anděly věříte nebo ne. Pravdou je, že dokonce i ti, kteří na ně vůbec nevěří, mají toho svého vždy po ruce. Podle jednoho starého příběhu přišlo malé miminko za Bohem a zeptalo se ho, proč ho chce poslat na zem. Bálo se, že to tam samo nezvládne. A on mu řekl, že mu určit strážného anděla, který se o něj bude každý den v jeho životě starat a pečovat o jeho bezpečí.

Bůh určuje strážné anděly

Strážní andělé nemusí být nutně neviditelná stvoření, která nám dávají o sobě vědět jen pomocí signálů. Ano, i takového anděla má u sebe každý z nás. Ve svém životě má ale každý z nás i někoho mnohem hmatatelnějšího. Bůh totiž každému z nás určil jednu osobu, které se narodíme a která se o nás bude vždy starat. Jméno svého anděla strážného proto dávno znáte.

Jedna osoba na vás bude vždy dohlížet

Podle příběhu se dítě ptalo Boha, jak se jeho strážný anděl jmenuje. A on mu řekl, že na něj může zavolat velmi jednoduše „maminko“. Právě matka je osoba, ke které se můžete vždy obrátit se svými pochybami. Je to člověk, který se o vás stará od chvíle, kdy se narodíte. A vždy bude ve vaší blízkosti bez ohledu na to, v jaké fázi svého života se právě nacházíte.

Čtěte také: Nakupování za socialismu, jak ho dnešní generace nezná

Rodiče mají v našem životě tu největší roli

Matka a otec jsou první lidé, které v životě poznáte. A právě k nim se budete také v myšlenkách vracet, i když budete sami staří a budete mít vlastní děti i vnoučata. Jestli hledáte jméno svého strážného anděla, měli byste si vzpomenout nad svou maminkou. Ona hlídala vaši bezpečnost ve chvílích, kdy jste to nejvíc potřebovali. A vždy bude na vaše dobro myslet, stejně jako anděl strážný.

Nezapomeňte svému andělovi zavolat a poděkovat

Pamatujte, že rodiče nebudou ve vašem životě navždy. Zvedněte telefon, zajděte k nim nebo jim napište dopis. Alespoň jednou za život byste měli říct svým rodičům, že je milujete. Vaši rodiče nejsou samozřejmost. Myslete na ně jako na své strážné bytosti a chovejte se k nim podle toho. Dejte jim najevo, co pro vás znamenají a nenechávejte je ve stáří o samotě.

Zdroj: tudasfaja.com