Kde všude v domácnosti se dají použít vatové tyčinky?

Klasické vatové tyčinky na čištění uší známe všichni. Usnadňují každodenní hygienu a umí výrazně zjednodušit život. Věděli jste ale, že se dají použít i k jiným účelům, než k jakému byly původně vymyšlené? Po přečtení tohoto článku budete vatové tyčinky kupovat rovnou po několika balení, aby vám doma nikdy nedošly.

Dostanou se i do malých otvorů

Vatové tyčinky jsou malé a snadno s nimi proniknete na těžko dostupná místa. V tom spočívá jejich hlavní výhoda. Jelikož v malých otvorech spotřebičů, jako jsou žehlička nebo fén, se hromadí spousta prachu či jiných nečistot, pohodlně je těmito tyčinkami vyčistíte. Vatové tyčinky také fungují lépe než jakýkoliv štěteček na make-up. Pohodlně a precizně s nimi rozetřete oční stíny, linky nebo třeba korektor.

https://www.pexels.com/cs-cz/

Pokud máte doma malé děti nebo čas od času hlídáte vnoučata, jistě často přemýšlíte, čím je zabavit. Vatové tyčinky jsou přitom vynikajícím materiálem pro dětské tvoření. Můžete z nich vyrobit ježka nebo beránka, ale i jiné výrobky, jako je vánoční stromeček. Navíc se s nimi dá i kreslit, pokud je namočíte do barvy.

Čtěte také: Meloun originálně nakrájený potěší děti a zaujme každou návštěvu

Vyčistíte s nimi šperky

Obyčejný hadřík k čištění šperků většinou příliš nefunguje. Potřebujete spíš něco malého a úzkého – třeba vatovou tyčinku. Kromě toho, že je velmi vhodná na čištění náušnic, zvládne i nečistoty na náramcích a prstenech s kameny. Vatové tyčinky si vezměte na pomoc i při čištění bot. Skvěle se s nimi nanáší krém i na těžko dostupná místa, například tam, kde jsou švy nebo otvory pro tkaničky. Boty se budou lesknout jako nové.

Pokud máte automobil, vatové tyčinky využijete k čištění palubní desky. Dostanete se s nimi do otvorů klimatizace, větráčků a jiných malých prostor, kam obyčejný hadřík nedosáhne, ale přesto se zde usazuje velké množství prachu a nečistot. Pomocí těchto nestandardních způsobů použití vatových tyčinek bude vaše domácnost jen zářit.

Zdroj: xitrosti.com