Když jeden obrázek nemocného dítěte vystihne všechnu bolest a hrůzu rakoviny

Tento příběh pochází z Austrálie a píše se rok 2016. Až do června tohoto roku byla sedmiletá Hayley zdravá a usměvavá holčička s bohatými vlasy a hustými řasami. V červnu se však její rodině téměř zhroutil svět, když začala mít zdravotní problémy a po sérii vyšetření lékaři objevili v jejím nose zhoubný nádor.

Síla jedné fotografie

Jako mnoho jiných pacientů, i Hayley čekala řada náročných zákroků, zejména z oblasti radioterapie a chemoterapie, které trvaly dlouhých osm měsíců. A právě v tomto období, v říjnu 2016, vznikla tato ikonická fotografie, která doslova obletěla svět a dojala každého, kdo ji uviděl. Tatínek na ní zachytil dcerku Hayley na sedačce v nemocniční čekárně, když čekali na vyšetření a když se o něj opřela, aby si odpočinula. Měla zavřené oči a on zachytil poslední řasu, která se po několik týdnů navzdory prodělané agresivní chemoterapii držela na svém místě, zatímco jak o ty ostatní, tak i o všechny vlasy, Hayley mezitím již přišla. Je neuvěřitelné, jak jediný snímek dokáže zachytit bolest a bezmoc, které takovéto onemocnění vždy provází.

Nová naděje pro Hayley

Po absolvování náročné radioléčby a chemoterapie nasadili lékaři Hayley udržovací léčbu a pokračovali s ní po celý následující rok. A aby Vánoce byly opravdu ty nejkrásnější svátky v roce, dostala rodina Hayley ještě před nimi ten nejlepší dárek, jaký si mohli představit, a to zprávu z nemocnice, že u Hayley nastala vytoužená remise. Ta sice sama o sobě neznamená úplné vyléčení, ale přesto je to pro pacienty známka toho, že jsou na cestě k vítězství nad touto zákeřnou nemocí. Při tomto stavu buďto ustoupí nebo v podstatě mizí příznaky choroby a také výsledky vyšetření se dostávají do normálu.

Čtěte také: Porotce se mu nejprve vysmál, ale pak změnil názor: pastor v America’s Got Talent

Rodina Hayley sice ví, že ještě není zcela vyhráno, jsou ale naplněni optimismem a také vděčností za podporu, které se jim dosud dostalo nejen od přátel, ale také od zcela neznámých lidí, kterým osud malé holčičky není lhostejný.