Když jsem šla na dámy vyhazovali mě ven! I tím si musela projít kulturistka Věra Mikulcová! O své cestě napsala i knihu!

Věra Mikulcová je bezesporu jedna z nejsvalnatějších žen na světě. Jako vícemistryně světa v kulturistice, se pyšní impozantní fyzickou kondicí, která je výsledkem let tvrdého tréninku a disciplinovaného životního stylu. Avšak její cesta na vrchol nebyla snadná – Mikulcová se potýkala s předsudky a diskriminací kvůli svému svalnatému vzhledu.

V tomto článku se podíváme na Věřin osobní příběh, od jejích začátků v kulturistice až po současné výzvy, kterým musí čelit. Odhalíme stinné stránky vrcholového sportu a nahlédneme do Věřina soukromí, abychom pochopili, co to znamená být jednou z nejznámějších kulturistek v Česku.

Cesta k úspěchu

Věra Mikulcová se ke kulturistice dostala náhodou, během rekonvalescence po zranění z basketbalu. Jak sama popisuje, toto sportovní odvětví ji uchvátilo už v mládí. „Kulturistika není typicky ženský sport, ale mě od začátku fascinovala,“ říká Mikulcová.

Aby dosáhla své impozantní svalové hmoty, musela kromě náročného tréninku v posilovně dodržovat i přísný dietní režim a užívat doplňky stravy. „Je to tvrdá dřina, ale výsledky se dostaví, pokud člověk opravdu chce a je disciplinovaný,“ vysvětluje kulturistka.

View this post on Instagram

A post shared by Vera Mikulcova (@veramikulcova)

Vrcholné úspěchy a ocenění

Věřino úsilí se brzy začalo vyplácet. Během své kariéry dosáhla řady významných úspěchů, včetně titulu vicemistryně světa v kulturistice.

Vítězství na Světových Soutěžích

  • 2x Vicemistryně světa v kulturistice (2015, 2018)
  • 3x Mistryně Evropy v kulturistice (2013, 2016, 2019)
  • Několikanásobná vítězka národních soutěží v ČR

Ocenění a Pocty

  • Vyznamenána Medailí Za Zásluhy prezidentem České republiky
  • Jmenována Sportovkyní roku v České republice (2017)
  • Zařazena do Síně slávy České asociace kulturistiky a fitness

Tyto úspěchy jsou pro Věru nejen velkým osobním vítězstvím, ale také inspirací pro všechny ženy, které se chtějí prosadit ve světě kulturistiky.

Diskriminace a negativní komentáře

Přestože je uznávanou a úspěšnou kulturistkou, musela se potýkat s řadou problémů a předsudků kvůli svému svalnatému vzhledu. Jako žena v tomto sportu čelila diskriminaci a nepříjemným reakcím od okolí.

Mikulcová vzpomíná, že v minulosti, kdy ještě nebyla tak slavná, zažila nepříjemné situace, kdy ji vyhazovali z dámských toalet. „Když jsem ještě nebyla známá a vstoupila na dámské toalety, mnoho žen hned spustilo: ‚Tady ne, tady vedle!‘ Teď už naštěstí chodím normálně,“ říká.

Negativní komentáře na sociálních sítích

Kromě nepříjemných zážitků v reálném životě, čelí také kritice a nenávistným komentářům na svých sociálních sítích. „Negativní komentáře se objevují i na mých sociálních sítích, ale všem hejtrům vzkazuji, ať si raději přečtou moji knihu,“ reaguje kulturistka.

Kniha

Aby se vypořádala se stinnými stránkami své kariéry vydala autobiografickou knihu s názvem „Věra Mikulcová: Příběh Kulturistky“. V této knize odhaluje nejen své úspěchy, ale také obtíže, kterým musela čelit.

Inspirace pro další generace

Věřina autobiografie však není jen o překonávání překážek. Je to také příběh o vytrvalosti, odhodlání a síle ženy, která se prosadila ve světě, kde dominují muži. Tato kniha se tak stává inspirací pro všechny, kteří sní o kariéře v kulturistice.

Plány a vize

Ačkoliv Věra Mikulcová již dosáhla toho nejvyššího, neplánuje se zastavit. Nadále se věnuje tréninku a soutěžím a zároveň se zaměřuje na šíření povědomí o ženské kulturistice. Jejím cílem je inspirovat další generace a ukázat, že ženy mohou v tomto sportu dosáhnout stejných úspěchů jako muži.

Zdroj: Zivot.org