David Hampl
22 ledna, 2019

Kočky nejsou jenom ty, které známě z našich domácností, kde je máme jako domácí mazlíčky. Je i mnoho koček, které se každý den toulají po ulicích. Nemají žádného majitele, nemají žádný domov a tak jsou odsouzené k tomu, že se musí ubránit všem nástrahám a samotné si musí vždy najít potravu. To se mnohdy může podepsat na jejich zdravotním stavu, ale i jejich vzhledu.Problémem pouličních koček jsou také různé druhy nemocí. A tím začíná příběh právě této, které by jinak zcela jistě zemřela. Byla podvyživená, neměla sílu, měla nekvalitní srst a celou řadu parazitů, které ji ohrožovaly na životě. Nakonec přece jenom našla štěstí. A co více, když konečně naplno otevřela oči, rozdala kolem sebe mnoho radosti a ukázala, že za zbědovaným zevnějškem se objevuje skutečná krása.

Pomoc přišla na poslední chvíli

Už to vypadalo, že tato kočka bez domova bude ponechána svému osudu. Naštěstí k tomu nedošlo jelikož se objevila pomoc. Tou je nadace s názvem Animal Friends Project Inc. Právě ta se stará o takto opuštěná a také zbědovaná zvířata. Zapomínat nelze ani na jméno její zakladatelky, kterou je Carmen Weinbergová. A je to právě tato žena, díky které mohl obletět svět i příběh o této kočce, která ukázala, že i po letech na ulici může mít něco, co jí ostatní domácí kočky jenom závidí.


Léčba byla náročná

Stačí se podívat na několik fotografií této kočky a bude i vám jasné, že na tom nebyla nijak dobře. Byla velmi zanedbaná a utrápená, což si vyžádalo velmi náročnou léčbu. Bylo třeba nasadit jí antibiotika, aby se mohla zbavit nemocí. Bylo třeba ji začít dávat jíst, aby mohla opět nabrat sílu, hmotnost a také svalovou hmotu. Bylo třeba také začít pečovat o její srst pomocí různých olejů a dalších produktů, které dokážou podpořit kvalitní růst i celkovou regeneraci. Byl to sice běh na dlouhou trať, ale jak se ukázalo, vše se nakonec povedlo.


Nikdo nevěděl, jaké má oči

Kočka je měla stále zavřené. Lékaři to přisuzovali tomu, že je má natolik poškozené, že je slepá a ani je otevřít nemůže. Proto se očím nijak výrazně nevěnovali a snažili se o to, aby se kočka uzdravila celkově. A to s tím, že bude po zbytek života žít bez možnosti spatřit svět. Málokdo ale čekal, že má zavřené oči dost možná proto, že nechce vidět svět a jeho útrapy, a také proto, že se bojí toho, co jí čeká.

Najednou oči otevřela

Léčba, péče a také láska. To byla kombinace, která vedla k jedinému. Vedla k tomu, že kočka opět začala mít důvěru k lidem. A tu ukázala jak nejlépe mohla. Nejednou otevřela oči. Nejenom, že tím dokázala, že rozhodně není slepá, jelikož její oči jsou zdravé. Ukázala také, jak krásné má oči a jak jde o kočku výjimečnou. Její pohled dostal každého, kdo se na ní podíval. Bylo jasné, že právě otevření očí bylo jakýmsi projevem velkého vděku. Ukázala, že už se nebojí a že se může konečně podívat na někoho, kdo ji má rád.

Dostala jméno Cotton

Když se kočka naplno zotavilo, bylo jasné, že se pro ni bude hledat to pravé umístění. Když by ji někdo viděl ve chvíli, kdy byla odchycena na ulici a poprvé převezena k lékaři, nechtěl by jí nikdo. Po vyléčení však vypadala naprosto úžasně. A to byl také důvod, proč se objevilo tolik žádostí mít ji doma. Jak proto, že se lidé zamilovali do jejího vzhledu, tak samozřejmě i proto, že Cotton mohla konečně zažít, jaké to je žít spokojený kočičí život plný lásky.

Animal Friends Project pomáhá stále

Příběh kočky Cotton pochopitelně obletěl svět. Není se čemu divit, jelikož dokázal ukázat, jak i zubožená kočka dokáže být krásná, když má potřebnou péči. A ukázal také na fakt, že nebýt organizací, jako je Animal Friends Project, bylo by mnoho koček po smrti. A to je špatné. Proto se ozvalo mnoho lidí, kteří se rozhodli pomáhat a projekty na záchranu zvířat financovat. Koček na ulici je stále mnoho a díky daným programům z nich nejenom zmizí, ale také se budou moci dočkat kvalitního života, jaký si zaslouží.

Kromě finanční pomoci mají dané organizace také mnoho dobrovolníků, kteří vše berou jako nezištnou a samozřejmou pomoc. Do skládačky samozřejmě zapadá také to, že je mnoho lidí, kteří chtějí kočku, ale nekoupí si ji z množíren nebo od chovatelů, ale naopak pomohou těm, které přijdou z ulice. Tím daná pomoc má smysl. Kočka se nejenom zachrání, ale také dostane možnost žít nový život.

Pomoci může každý

Ano, tento příběh se sice týká USA, konkrétně potom Floridy, ale to neznamená, že problém s kočkami na ulici se týká jenom dané oblasti. Je v podstatě všude, což znamená fakt, že každý milovník zvířat by se měl zapojit. Možností je řada a spolků nebo útulků také. Stačí v podstatě jediné – jenom chtít.

Sdílejte článek