Když žena z vesnice přišla na jeviště, smáli se jí. Jakmile však začala zpívat, najednou oněměli

Předsudky mají lidé pořád. I když si někteří myslí, že oni je nemají a jsou tak ti správní, mají smůlu. Všichni máme předsudky, které si ani neuvědomujeme. Studie potvrzují, že současná lidská mysl je tak vycvičená soudit, že na nějaké obyčejné přijetí není vůbec prostor. Je to velká škoda, protože nebýt předsudků, určitě by se mnoha lidem žilo šťastněji a spokojeněji. Bohužel vám musíme oznámit, že pokud jste byli na vystoupení v rámci talentové soutěže, patříte mezi lidi, kteří předsudky mají. Dokonce jste tak možná ublížili někomu, kdo si to vůbec nezasloužil. To ovšem zase tolik nevadí, protože ten člověk vám to vrátil. Dnešní příběh je o ženě, které se všichni příšerně smáli, když vstoupila na pódium soutěže. Jakmile ovšem začala zpívat, všem sklaply pusy.

Nesuď podle vzhledu

Tento příběh zapadá přesně do rčení, které praví, abychom nesoudili knihu podle obalu. Bohužel ne všichni se tím řídí. Rozhodně se tím neřídili lidé, kteří byli na vystoupení v rámci jedné talentové soutěže. Neodpustila si to ani porota, což je hodně smutné. První dojem je samozřejmě důležitý, ale soudit někoho jen podle vzhledu je hloupé, povrchní a ubohé. Přesně to se na této soutěži přihodilo, když žena vstoupila na jeviště.

Diváci ženě ublížili

Všichni se příšerně smáli jejímu vzhledu a nikoho ani nenapadlo, že to ženu třeba hodně bolí. Tímto nepěkným přivítáním jí hodně ublížili. Když se jí navíc porota zeptala, s čím do soutěže přišla, řekla, že bude zpívat písničku od Cilla Blacka s názvem „Jsi můj svět“. Než začala zpívat, zmínila se o svém životě na farmě, o svém muži a koníčky, které má. Zmínila se o chovu svých zvířat, slepic, kachen, koní, a dokonce i páva. Lidé se smáli, protože nikdo nechápal, proč to tam všechno říká. Pak ovšem přišel její čas.

Ikona podle Robbieho

Reflektory na ni zamířily a žena začala zpívat. V tom okamžiku ztuhla všem krev v žilách a smích ve vteřině zmizel z tváří všech přítomných. Místo něj se na tváři všech diváků i poroty objevil obrovský údiv. Žena ukázala, že pódium je místo, na kterém je doma. Celý sál ji v tu chvíli patřil a na její výkon nikdo do smrti nezapomene. Ani Robbie Williams, jeden z porotců, protože právě on byl výkonem ženy naprosto šokován a označil ji za ikonu. Podívejte se na video, které vám vyrazí dech.